Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 oem 2016 - pytanie o legalność - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 oem 2016 - pytanie o legalność (/windows-7-oem-2016-pytanie-o-legalnosc-50531-t)



Windows 7 oem 2016 - pytanie o legalność - mafia3001 - 28.07.2016 18:19

Witam mam takie pytanie jak złożyłem sobie nowy komputer i kupie do niego nowy Windows 7 Home OEM i zainstaluje sam to jest legalne czy nie ?


RE: Windows 7 oem 2016 - thermalfake - 28.07.2016 18:32

Tak, jest to legalne. Nadmienić trzeba tylko iż wg takiej licencji sam sobie jesteś tzw system builderem.


RE: Windows 7 oem 2016 - mafia3001 - 28.07.2016 18:39

No własne wczoraj rozmawiałem z panią z Microsoft i powiedziała ze systemy OEM noga byc sprzedawane tylko z komputerem zakup osobno jest złamaniem licencji i teraz nie wiem co robic jak kupiłem płyte ?


RE: Windows 7 oem 2016 - pytanie o legalność - thermalfake - 28.07.2016 19:28

Zażądaj tego na piśmie - serio.
Co konsultant to inna opinia. Bez urazy ale oni często są niedouczeni, niedoinformowani.
Nie po to MS do obrotu wprowadził wersje OEM dla użytkowników końcowych i nadal są dostępne na półkach z zapasów. Na jesień 2014 zgodnie z umowami zakończono sprzedaż sprzętu gotowego w wersjach brandowanych preinstalowanych Windows 7 dla użytkownika końcowego.
Zresztą kontrolującego nie będą interesować takie niuanse lecz to czy sprzęt jest zaopatrzony w odpowiedni certyfikat autentyczności lub dowód zakupu.
Przykład z ostatnich dni, dzwonię do MS do działu serwerów aby się tylko upewnić iż licencji dostępowych CAL do serwera (nie RDS TS) nigdzie się nie instaluje począwszy od Windows 2008 Srv a teraz w Windows 2012 R2 Srv. Te licencje są wystawiane w formie papierowej i do ewentualnego okazania w trakcie kontroli. A koleś mi wyjeżdża z czymś zupełnie innym, konieczności instalacji i kwęka ustalone regułki. To ja odpowiadam iż proszę skonsultować to z kimś innym. Za chwilę mówi to co chciałem usłyszeć.


RE: Windows 7 oem 2016 - pytanie o legalność - mafia3001 - 28.07.2016 19:46

Dziękuje za odp i wszystko jasne instaluje skoro mam dowód zakupy,płyte DVD i Certyfikat Autentyczności Microsoft COA To chyba nie powiesze płyty na scanie bo szkoda kasy hehe