Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? (/jak-stworzyc-siec-lokalna-pomiedzy-windows-7-a-windows-xp-5045-t)



Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - slawiusz - 07.03.2010 10:47

Witam!

Wczoraj zakupiłem sobie laptopa z zainstalowanym Windows 7 wersja Home premium. Pierwszą rzeczą którą zrobiłem, było stworzenie sieci bezprzewodowej, za pomocą routera (Edimax AR-7084 gA) bez większych problemów skonfigurowałem internet zarówno w laptopie jak i w komputerze stacjonarnym (Windows XP pro). Nie potrafię jednak stworzyć sieci pomiędzy tymi dwoma komputerami, jest to dla mnie ważne, gdyż potrzebuję dostępu do drukarki z laptopa, najlepiej jeżeli byłby to dostęp przez sieć lokalną, dodatkowo chciałbym mieć dostęp do wielu ważnych plików na komputerze stacjonarnym. Laptop połączony jest za pomocą WiFi, natomiast komputer stacjonarny za pomocą kabla sieciowego.

Prosiłbym, jeżeli jest taka możliwość, o w miarę przystępne dla niezbyt zaawansowanego użytkownika wyjaśnienie sprawy

Z góry dziękuję


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - HrabiaHodon - 07.03.2010 10:59

Udostępnianie połączenia WAN (Internetu) z Windows 7 na inny komputer (tutorial)

Jak będziesz miał problem lub wątpliwość pisz Uśmiechnięty.


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - slawiusz - 07.03.2010 11:32

Dziękuję za szybką odpowiedź, niestety podany sposób u mnie nie znajdzie zastosowania...

Mam neostradę, która dynamicznie przypisuje ip, tak więc przypisanie statycznego ip w komputerze z win XP powoduje zerwanie połączenia. Na laptopie łącze się tylkko za pomocą sieci bezprzewodowej, chciałbym się zatem spytać czy jest możliwość nastepującego połączenia

Sieć bezprzewodowa ADSL
Laptop(Win 7)------------------------Router------------------------------Internet
............................................................. \
..............................................................\Kabel sieciowy
..............................................................\
Komputer domowy (win XP)--------------- \


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - HrabiaHodon - 07.03.2010 12:40

Oczywiście, że tak. Do routera możesz praktycznie podłączyć każde źródło Internetu.




RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - slawiusz - 07.03.2010 22:53

Rozumiem, ale ja już internet mam, w obydwu komputerach, tylko jak mam to zrobić, żeby oba komputery widziały się w sieci? Powyższy sposób nie działa w przypadku neostrady niestety, a w stacjonarnym komputerze nie mam drugiej karty sieciowej, więc opcja z dodatkowym połączeniem sieciowym odpada...


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - HrabiaHodon - 08.03.2010 13:43

Jeśli jest skonfigurowany Internet, to i sieć LAN musi działać. Wpisz w uruchom (Win + r) adres, któregoś z komputerów w Twojej lokalnej sieci (\\adres_IP).


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - slawiusz - 08.03.2010 17:21

Nie działa, teraz windows XP widzi mojego laptopa, ale nie mogę przeglądać udostępnionych plików, wyskakuje komunikat o braku dostępu. Natomiast Windows 7 w ogóle nie widzi komputera stacjonarnego.
Co więcej, pinguje wzajemnie kompuetry, z Win 7 na XP pakiety dochodzą, na odwrót, już nie. Po połączeniu programem HFS, komputery przez ten program się widzą i jest możliwa wymiana plików

//EDIT//

Własnymi siłami poradziłem sobie z tym problemem, dla mających ten sam problem polecam tutorial z oficjalnej strony microsoftu
http://Windows.microsoft.com/pl-PL/windo...of-Windows


RE: Jak stworzyć sieć lokalną pomiędzy Windows 7 a Windows XP? - stingear - 08.03.2010 20:38

(08.03.2010 17:21)slawiusz napisał(a):  Nie działa, teraz Windows XP widzi mojego laptopa, ale nie mogę przeglądać udostępnionych plików, wyskakuje komunikat o braku dostępu. Natomiast Windows 7 w ogóle nie widzi komputera stacjonarnego.
Co więcej, pinguje wzajemnie kompuetry, z Windows 7 na XP pakiety dochodzą, na odwrót, już nie. Po połączeniu programem HFS, komputery przez ten program się widzą i jest możliwa wymiana plików

//EDIT//

Własnymi siłami poradziłem sobie z tym problemem, dla mających ten sam problem polecam tutorial z oficjalnej strony microsoftu
http://Windows.microsoft.com/pl-PL/windo...of-Windows

Problem polega na konfiguracji Grupy domowej w W7. Kiedyś borykałem się z tym problemem i rozwiązałem go w bardzo prosty sposób. Wystarczy że w Panelu sterowania wejdziesz w Grupa domowa i zmienisz ustawienia tak, abyś mial możliwość wymiany plików. Co do wymiany ich bez problemów z odmową dostępu, to polecam Ci mój tutorial.