Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Błąd podczas uruchamiania komputera - przywracanie systemu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Błąd podczas uruchamiania komputera - przywracanie systemu (rozwiązany) (/blad-podczas-uruchamiania-komputera-przywracanie-systemu-rozwiazany-5036-t)

Strony: 1 2 3


Błąd podczas uruchamiania komputera - przywracanie systemu (rozwiązany) - StoProcent - 06.03.2010 21:07

Witam , nie wiem co jest grane z PC , jak go czasami włączam to wyskakuje mi, że przywraca się system [kopia robocza] bo jest coś trafione... nie mam pojęcia jak do tego dojść, proszę pilną pomoc , na W XP miałem podobnie - niebieski ekran , co kilka uruchomień , myślałem, że tutaj mnie to ominie a jednak trafia ;/ proszę pomóżcie , profesjonalistów proszę ! Smile . Kiedyś wymieniałem w nim dysk twardy ponieważ gubił partycję co jakiś czas - czy to na pewno była partycja i mnie zrobili w konia ? Proszę o pomoc bo ten błąd naprawdę irytuje ! Mój sprzęt to :

Zasilacz ProComp 500 W
Proc : Phenom 9500 Quad Core 4x 2,2GhZ
Płyta główna Gigabyte GA-m6 15 ME 52L
Radeon X1650 Series Proszę pomóżcie !

Przepraszam, że jestem natrętny ;/ - karta graficzna słaba , czy mogę ją zastąpić jakąkolwiek czy muszę mieć tylko Radeona ? Czyli tak jak w przypadku procek do płyty głównej. i Ram 2 GB Smile. - dokupić ? Jak radzicie przyjaciele ?

Poprawiłem tytuł , przepraszam...


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - slump - 06.03.2010 21:22

Zupełnie nie wiem o czym piszesz. Opisz dokładniej i bardziej z sensem. Jakieś zdjęcia lub screeny. w podglądzie zdarzeń może jakieś wpisy od tego znajdziesz.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 21:26

Włączam komputer a tu tak jak by był wybór Windowsa , mam anglika W7 i pisze Error i że powróci system do punktu kontrolnego ;/ . Kur... miałem zainstalowanego Battka to mi go cofnęło , może to wina gry ? Ale wątpię bo w XP było też podczas uruchamiania tylko że XP historia i nie potrafił jeszcze naprawiać błędu i pojawiał się niebieski ekran .......
Pobawię się w uruchamianie wyłączanie ...


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 21:27

Nic z tego nie zrozumiałem Zadowolony Pokaż jakieś screeny błędu albo podglądu zdarzeń .


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 21:28

BŁĄD!! pierwsze uruchomienie i znowu , wrzucam zdjęcia o co chodzi.
Komputer na 100 % musi mieć coś uszkodzone i on próbuje to naprawić ;// chciałbym żeby to jeszcze była grafika bo i tak jakaś tandetna , no ale czy to możliwe , w końcu gry chodzą itd ?..........

Przepraszam że kilka zdjęć ale chciałem wam pokazać o co chodzi i jestem z lekka zdesperowany ....


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 21:37

Od kiedy ci się to dzieje ? Pamiętasz może po czym zaczęło się to dziać, spróbuj użyć funkcji naprawy z płyty Sevena.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 21:38

ihate , problem - mi się wydaje od nowości [rok - pół roku] najpierw na WXP jak mówię . Problem polega na tym że on się chce naprawiać i to uszkadza moje dane - cofa je i ogólnie zajmuje 5 minut startu , naprawia się...
Jak nie działają zdjęcia wrzucę na inny serwer.
[Obrazek: pn4696_20100306369.jpg]

[Obrazek: ik838_20100306368.jpg]

[Obrazek: or7285_20100306366.jpg]

[Obrazek: fq2274_20100306365.jpg]

[Obrazek: bn7231_20100306364.jpg]

teraz działa


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 21:45

Jeśli dzieje się to na kilku systemach to jestem prawie pewny że to może być wina dysku twardego. Przetestuj go HDtune obojętnie na którym systemie.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 21:47

Ej no kurdę ... miałem wymieniany jeden ponieważ partycję gubił ... w sumie to jest prawie tak jak by gubił , idę ściągnąć ten program
A da jakoś radę ominąć tę partycję czy coś? Tzn install Win na drugim dysku i zero problemów ?
Kliknąłem start w tym HDTune , co tam mam konkretnie zrobić ?
Ja się popłaczę jak będę musiał 200 - 400 zł w niego wsadzić , marzyłem o GF albo Radku HD 5.... a tu chyba ...!
http://allegro.pl/item937373680_1tb_dysk_twardy_hd103si_samsung_1000_gb_fv_sklep.html takie coś kupię jak już i tyle , tamte dwa sprzedam za jakieś pieniądze w razie co i będzie dobrze . A pomiędzy czasie , co mi powiecie o moim sprzęcie , kartę graficzną będę chciał wymienić , procesor daje rade , czy do kupić DDR2ki ? żeby 4GB miał ?
I żadnych błędów , 250 GB czyste , wszystko zielone , o co chodzi ?


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - izaw - 06.03.2010 22:53

Spróbuj podociskać kable.
Jak możesz to wymień na próbę.

Czy jak już się uruchomi to nie ma problemów? Wszystko działa bez zarzutu? I podaj wreszcie błędy z Podglądu zdarzeń.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 22:57

Kable jutro spróbuję ale wątpię, cuda się zdarzają . Wymienić na próbę także nie mogę ale chłopaki ! Ja miałem wymieniany dysk 500 GB na 250 bo partycje wypluwał . To czyli błąd jest winą hardware ponieważ na 500 gb miałem XP , później znowu XP i teraz W7.... ale to co może to kolidować ;/ grafika ? procesor , dobry jest w końcu , szybki i mocny ... ;/
Płyta główna ? Przypadkowo ułamałem blokadę grafiki tzn. że podczas wyciągania musisz to coś otworzyć żeby wyciągnąć kartę. No ale to tam nic nie było elektryki .... Dysk dobry , a gdy wezmę grafikę z 10 letniego PC to nic się nie rozleci ? Tak na próbę , ciężko będzie ciągnął 7ke ale trochę próbować , będę musiał kompa jakiegoś załatwić z kartą , a jak mam sprawdzić płytę główną ?
Bo jeżeli nie dysk to musi być grafika albo płyta główna , cieszę się bo za jakieś 700 zł kupię obie części - 300 zł. A wymiany płyty itd to sam mogę spróbować , czy nie sprostam zadaniu ?


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 23:13

Uszkodzona karta to raczej nie jest, ram pewnie też nie, albo szwankuje kontroler sata lub dysk! To co z tego że Ci go wymienili może znowu coś jest z nim nie tak, przetestuj jeszcze dysk np HDD Health lub innymi programami do dysków bo HDtune nie zawsze pokazuje prawdę.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 23:15

Błędy jutro będę śledził bo nie chcę przeszkadzać domownikom [ pewnie ich od groma ... ]. Jeszcze prosiłbym o wypowiedzenie się i jutro dalsza część ... pozdrawiam , miłych snów
To podrzuć nazwy , jak się obudzę to zaczynam . No ja miałem niebieski ekran jak mi się grafa przygrzała [nieodpowiednia chłodzenie] więc przypuszczam , ale to moim zdaniem albo płyta albo dysk , szkoda mi będzie kupić coś za set złotych i to będzie nie potrzebne ;/


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 23:21

Wymienię Ci wszystko co możesz zrobić : uaktualnić sterowniki drivermaxem, zmienić kabelek sata, przetestować dysk jak największą ilością programów, użyć funkcji napraw z instalki Sevena, w biosie zmienić z IDE na AHCI i na odwrót. Pokazać podgląd zdarzeń.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 06.03.2010 23:27

Sterowniki aktualne , kabelek , nie mam skąd , dysk przetestuje , funkcja napraw coś da ? Jeżeli tu właśnie chodzi o naprawianie Zadowolony? , w biosie zapomniałem jak to się robiło , ale się postaram , później pokażę podgląd zdarzeń.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - ihatebuffering - 06.03.2010 23:34

Funkcja napraw nic Ci nie usunie a spróbować warto Zadowolony Możesz jeszcze zrobić uaktualnienie systemu, wgra ci prawe cały system na nowo zachowując programy i konfig (trwa długo jak co)


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - War_3_ - 06.03.2010 23:34

Kabelek to ok 15 zł w sklepie komputerowym. Napraw napewno nie zaszkodzi.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - izaw - 07.03.2010 00:51

Uszkodzony kabelek lub złącze może dawać błędy transmisji na dysku i jest to jak najbardziej błąd sprzętowy.

Jeżeli wszystkie sterowniki są aktualne to może jest błąd chipsetu? Innym możliwym powodem może być pęknięcie ścieżki w wyniki odłamania blokady karty. Pęknięcie niewidoczne gołym okiem pod wpływem temperatury, drgań itd. może chwilowo przerywać połączenie i powodować trudne do przewidzenia błędy.

Co do grafiki. Jeżeli płyta ją obsługuje to możesz ją wypróbować. W najgorszym przypadku będzie działać w trybie VGA. Być może trzeba będzie wystartować w trybie awaryjnym (lub VGA) i zainstalować sterowniki.

Ale błąd jest na drodze od chipsetu do dysku włącznie.


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - StoProcent - 07.03.2010 01:15

Ale to coś to już przed odłamaniem wyskakiwało Zadowolony. Uaktualniać systemu nie będę bo to zbędne , dzisiaj zrobię napraw , przetestuję innymi programami .


RE: Błąd podczas uruchamiania komputera - War_3_ - 07.03.2010 01:19

Uaktualnianie zbędne? Powiedz, że tylko sobie żartujesz? To dowcip, prawda?