Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji (/windows-nie-wykrywa-dysku-podczas-instalacji-50345-t)



Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - Kokoszka99 - 01.07.2016 08:22

Cześć. Jestem na poziomie instalacji systemu, dokładniej to tam, gdzie muszę wybrać dysk, podzielic go na partycje. Problem w tym, że Windows nie wykrywa dysku, który jest podłączony. Kupiłem go wczoraj, więc nie ma raczej opcji, aby nie działał. Dysk to Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX). Sprawdzałem kable i sa chyba ok - jeden podłączony z wejścia SATA do dysku i drugi od zasilacza. Jakieś pomysły? System instaluję ze zbootowanego pendrive


RE: Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - ampa - 01.07.2016 09:23

Ustawienia w biosie (widać dysk?),jaki system stawiasz i w jakim trybie...


RE: Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - Kokoszka99 - 01.07.2016 09:45

Windows 7 pro 64 bit, w biosie niby wykrywa coś co jest do sata podłączone, ale określa dysk jako not SUPPORTED i jego pojemność to 0 gb


RE: Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - ampa - 01.07.2016 14:40

Widzę że zacząłeś temat na pclabie więc nie będę się tu wcinał...zresztą tam więcej ludków podpowiada.


RE: Windows nie wykrywa dysku podczas instalacji - Kokoszka99 - 01.07.2016 14:52

Jeszcze nigdzie nie uzyskałem odpowiedzi, więc możesz pomóc Zadowolony Czytałem trochę, że potrzebne mogą być sterowniki do tego dysku, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć :/