Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak dzwieku problemy ze sterownikami - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Brak dzwieku problemy ze sterownikami (/brak-dzwieku-problemy-ze-sterownikami-50222-t)



Brak dzwieku problemy ze sterownikami - kadavix - 12.06.2016 10:21

Witam niedawno zakupiłem składańca postawiłem system W7 64 sterowniki istalowałem z płyty dołączonej wraz z płytą gł. wszystkie działają oprócz realtek high definition audio nie wykrywa głosników, mikrofonu ani słuchawek wszystko jest sprawne komputer przyszedł złożony moja płyta to msi h170m pro-vdh z góry dzieki za pomoc.

edit: nie działa przedni ani tylny panel


RE: Brak dzwieku - irocket - 12.06.2016 11:05

https://www.msi.com/Motherboard/support/H170M-PRO-VDH.html#down-driver&Win7%2064 i wybierasz system (Win7 64) i później On-Board Audio Drivers


RE: Brak dzwieku - kadavix - 12.06.2016 12:01

(12.06.2016 11:05)irocket napisał(a):  https://www.msi.com/Motherboard/support/H170M-PRO-VDH.html#down-driver&Win7%2064 i wybierasz system (Win7 64) i później On-Board Audio Drivers

nic z tego dalej nie widzi słuchawek ani mikrofonu :/


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - irocket - 12.06.2016 12:57

Pokaż zrzut z menedżera urządzeń. Odepnij też wszystkie słuchawki, głośniki itp, uruchom też Menedżer Realtek HD Audio, wybierz ikonkę klucza albo trybiku, wybierz: Panel przedni HD Audio oraz Włącz automatyczne okno (...). Następnie podłącz do panelu przedniego słuchawki. Powinno pokazać się okno wyboru, wybierasz słuchawki. Jeżeli okno się nie pojawi, to podłącz słuchawki do tyłu. Jeżeli też nie pojawi się okno, to poszukaj w BIOSie czy nie ma wyłączonej opcji w stylu "On-Board Audio Adapter". A jak okno się pokaże, to posprawdzaj, czy głośność jest ok.


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - kadavix - 12.06.2016 13:08

(12.06.2016 12:57)irocket napisał(a):  Pokaż zrzut z menedżera urządzeń. Odepnij też wszystkie słuchawki, głośniki itp, uruchom też Menedżer Realtek HD Audio, wybierz ikonkę klucza albo trybiku, wybierz: Panel przedni HD Audio oraz Włącz automatyczne okno (...). Następnie podłącz do panelu przedniego słuchawki. Powinno pokazać się okno wyboru, wybierasz słuchawki. Jeżeli okno się nie pojawi, to podłącz słuchawki do tyłu. Jeżeli też nie pojawi się okno, to poszukaj w BIOSie czy nie ma wyłączonej opcji w stylu "On-Board Audio Adapter". A jak okno się pokaże, to posprawdzaj, czy głośność jest ok.

co do menadżera realtek'a jest problem bo realtek jest zainstalowny jednak nie jest włączony.
[Obrazek: 1.png]

edit: po prostu nie ma ikony realteka


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - dyzio2 - 12.06.2016 16:42

U mnie plik urauchamiający RAVCpl64 jest w takiej lokalizacji >> C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA
Sprawdź u siebie, powinno być podobnie.


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - kadavix - 12.06.2016 16:53

(12.06.2016 16:42)dyzio2 napisał(a):  U mnie plik urauchamiający RAVCpl64 jest w takiej lokalizacji >> C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA
Sprawdź u siebie, powinno być podobnie.
ja mam C:\Program Files (x86)\Realtek\Audio\ i tu mam 2 foldery InstallShield i Drivers ale w nich nie ma
RAVCpl64 tylko RtlUpd64 i Rtkupd64 jednak one sie nie uruchamiają


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - irocket - 12.06.2016 17:52

Sprawdź w C:\Program Files\ itd a nie w C:\Program Files (x86)\. A w starcie jak wpiszesz Realtek to nie pokazuje się? Nawet nie tyle ikona, co panel?


RE: Brak dzwieku problemy ze sterownikami - kadavix - 12.06.2016 17:56

przy wpisywaniu w start mam tylko pliki które pobierałem do instalacij