Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z konfiguracją kodeków - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem z konfiguracją kodeków (/problem-z-konfiguracja-kodekow-50152-t)



Problem z konfiguracją kodeków - sojer - 30.05.2016 10:04

Witam.
Mam problem z konfiguracją pakietu kodeków K-Lite Mega Codec Pack na komputerze z systemem Windows 7 x64. W podprogramie narzędziowym pakietu, czyli w Codec Tweak Tool jest zakładka Win7DSFolterTweaker=>Prefered Decoders i tam znajdują się ustawienia filtrów dekodujących.
Po zainstalowaniu pakietu mam wszędzie przypisane zaznaczenie Microsoft i nie mogę zmienić na USE MERIT jak rekomenduje program. Po naciśnięciu przycisku Apple okienku na chwilę gaśnie i ponownie jest zaznaczone Microsoft.
[img][Obrazek: da1cc6aa98_m.jpg][/img]
Jeżeli ktoś używa tego pakietu i miał taki problem, który rozwiązał to będę wdzięczny za pomoc i podpowiedź.
Pozdrawiam.


RE: Problem z konfiguracją kodeków - beabea - 30.05.2016 14:48

Hmm, ja mogę tylko powiedzieć, że też mam Win 7 x64 i w tej zakładce wszędzie mam domyślnie zaznaczone USE MERIT. Nic tam nie zmieniałam, mam tak od początku...


RE: Problem z konfiguracją kodeków - sojer - 30.05.2016 21:58

To jest właśnie mój problem. Co zrobić by mieć tak "od początku"? Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie tego pakietu ustawia zaznaczenie na "Microsoft" i nie pozwala tego zmienić. Co i gdzie jest zablokowane?