Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z niechcianym wyborem konta przy każdym uruchomieniu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z niechcianym wyborem konta przy każdym uruchomieniu (rozwiązany) (/problem-z-niechcianym-wyborem-konta-przy-kazdym-uruchomieniu-rozwiazany-5003-t)



Problem z niechcianym wyborem konta przy każdym uruchomieniu (rozwiązany) - gris - 05.03.2010 22:12

Od pewnego czasu (prawdopodobnie po zainstalowaniu jakiejś aktualizacji) przy każdym uruchomieniu systemu muszę wybrać użytkownika, na którego mam się zalogować. A że mam tylko jedno konto bez hasła to bardzo mnie to irytuje. Jak mogę to wyłączyć?


RE: Problem z niechcianym wyborem konta przy każdym uruchomieniu. - slump - 05.03.2010 22:18

W uruchom wpisz i uruchom takie polecenie:
Control userpasswords2

Na karcie Użytkownicy zaznacz konto i odznacz zaznaczenie przy Aby używać tego komputera użytkownik ....

Po zastosowaniu reset i sprawdź.


RE: Problem z niechcianym wyborem konta przy każdym uruchomieniu - gris - 06.03.2010 00:09

Super. Dzięki wielkie. Domniemam, że problem wystąpił po zainstalowaniu maszyny wirtualnej, gdyż na liście było (oprócz administratora) właśnie konto wirtualne.