Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem ze sterownikiem aswVmm.sys - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Problem ze sterownikiem aswVmm.sys (/problem-ze-sterownikiem-aswvmm-sys-50024-t)



Problem ze sterownikiem aswVmm.sys - dawiteu - 14.05.2016 13:27

Witam, mam problem z dyskiem twardym, mianowicie nie mogę odpalić komputera. po wcześniejszej konsultacji z wujkiem Google doszedłem do wniosku że nie winią kości ram (zostały zmieniane miejsca/jedna wyjęta/i inne możliwe kombinacje), ni nie wini płytka główna, tylko właśnie ten twardy dysk.
Chodzi o to że jest zepsuty/uszkodzony jeden sterownik ( aswVmm.sys ), po ponownej konsultacji z wujkiem, wywnioskowałem że to nie jest driver systemowy tylko od Avast. Chciałem pobrać ten sterownik i go zamienić (odpalić komputer z usb/backtrack i zamienić ten plik z tym zepsutym i sprawdzić wynik ale niestety nie ma nigdzie go (aczkolwiek ja nie znalazłem).
Czy ma ktoś jakieś rady w tej sprawie? Formatowanie dysku nie wchodzi absolutnie w grę, na dysku mam bardzo ważne pliki..


RE: Problem ze sterownikiem aswVmm.sys - tazon - 29.07.2016 11:23

Kolega próbował uruchomić system w trybie awaryjnym ? przywracania systemu z tego trybu , naprawy systemu z płytki instalacyjnej ? . Samo " nie chce się odpalić " nie wiele nam mówi , opisz dokładniej na czym staje i jakie komunikaty są . Ten plik jak najbardziej jest od strony beznadziejnego Avastu którego polecam ci na starcie wywalić , a skorzystaj z darmowych np. AVG Free lub Avira