Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak Windows 7 home premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak Windows 7 home premium (/brak-windows-7-home-premium-49920-t)



Brak Windows 7 home premium - DiscoKoza - 02.05.2016 20:45

Witam mam problem z ponownym postawieniem systemu ponieważ nie posiadam recovery tylko klucz. Tak wiem, że microsoft ma możliwość sciągnięciu obrazu z płyty i stworzeniu recovery ale niestety tylko i wyłącznie dla użytkowników którzy zakupili boxową edycję ( Wprowadzony przez Ciebie klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia. ). Tutaj moje pytanie co mogę zrobić żeby dostać ten iso. Czy dobrym pomysłem jest ściągnięcie pirata i wpisanie seriala?


RE: Brak Windows 7 home premium - thermalfake - 04.05.2016 16:47

Cytat:Tutaj moje pytanie co mogę zrobić żeby dostać ten iso.

Microsoft nic Ci nie da bo on wg umowy licencyjnej nie jest System Builderem tylko producent sprzętu w tym wypadku.
Jak to bywa wraz z nowym sprzętem dostajesz licencję i dodatkowo kopię elektroniczną na partycji do odtworzenia tudzież wykonania kopii na zewnętrznych nośnikach dedykowanymi aplikacjami. Na tym poziomie przeważnie kończy się słowo "za darmo" a już w sprzętach klasy domowej to standard. Można zamówić oryginalne nośniki przywracania ale ich koszt nie jest mały.

Cytat:Czy dobrym pomysłem jest ściągnięcie pirata i wpisanie seriala?

Kwestie były już poruszane. Już nie chodzi o samo pochodzenie - obrazy z torrentów - lecz to co mogą jeszcze ukrytego zawierać a w konsekwencji narobić mniejszych czy większych szkód.
Jedno jest pewne - Ci co je wystawiają robią to niezgodnie z literą prawa bo to nie ich jest własnością dana rzecz i nie mogą ją dysponować w dowolny przez siebie sposób.
Najspokojniej poszukać kogoś z tą samą wersją OEM System Builder (jasne pudełeczko tekturowe) i wykonać ksero.