Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? (/jak-uzywac-windows-7-przez-rok-za-darmo-4986-t)



Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - Lalik - 05.03.2010 10:46

Czy można używać Windows 7 przez rok za darmo? Jak najbardziej! I co najlepsze, w pełni legalnie! W 2001 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek Office XP, debiutował mechanizm aktywacji produktów Microsoftu. W systemie Windows Vista zasady aktywacji zostały zaostrzone, w porównaniu do Windows XP oraz Office XP. Użytkownik miał 30 dni na przeprowadzenie procesu aktywacji, podobnie jak w Windows 7. Istnieje jednak polecenie konsolowe, stworzone z myślą o administratorach sieci firmowych, które resetuje licznik dni. więcej...

Źródło: ***
[Obrazek: win7logo.gif]

O slmgr -rearm chyba każdy wie natomiast o modyfikacji rejestru nie wiedziałam, więc może się przydać dla potomnych. Odrazu zaznaczam, że nie testowałam Zacieszacz


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - HrabiaHodon - 05.03.2010 12:26

Mam takie dziwne wrażenie to, że MS zrobił to specjalnie.


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - dzikitom - 05.03.2010 20:33

Czy jak mam Windowsa ulti to on będzie się resetował jak zainstaluje go na pozostałych kompach?
Z tego co rozumiem to resetuje się tylko wersja RC ale wole się upewnić.


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - Lalik - 05.03.2010 20:35

Nie, jeśli zainstalujesz RTM czyli gotowy do sprzedaży, bądź wersję sklepową ta się nie resetuje, z tego co wiem trzy razy możesz użyć slmgr -rearm i masz 120, modyfikacji rejestru nie sprawdzałam więc nie wiem czy slmgr -rearm zadziała więcej razy.

RESETUJE się tylko wersja RC



RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - dzikitom - 05.03.2010 20:38

A ten RTM to znaczy się, że co to jest? [urln]http://allegro.pl/item944155035_windows_7_ultimate_win_pl_box_fv_32_64_bit.htm[/urln] jak mam coś takiego to to nie jest chyba rtm.


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - Lalik - 05.03.2010 20:42

Więc ty masz sklepowego, RTM to, to samo tak nazywa się wersja Windows Seven, która trafiła do sieci już chyba w lipcu jeszcze przed premierą Windows 7. RTM=gotowy do sprzedaży Zacieszacz


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - dzikitom - 05.03.2010 20:46

Ok dzięki, no trudno, reszta rodzinki pomęczy się na XP.


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - Lalik - 05.03.2010 20:48

Jeśli masz okazję wypróbuj tej metody, chociaż na jednym z komputerów, jest legalna i napiszesz nam czy działa Zacieszacz
Nie skazuj rodziny na XP heheheh Zacieszacz


RE: Jak używać Windows 7 przez rok za darmo? - bodziulla - 21.04.2010 22:32

Hello.
Odnośnie możliwości korzystania z W7 przez 12 miesięcy jakie daje nam Microsft to korzystam z tego pomimo, że mam legalne wersje, ale drażni mnie proces aktywacji przez telefon, pomimo tego, że mam możliwość korzystania online:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform
zmieniamy wartość klucza SkipRearm z 00000000 na 00000001.

Zamykamy regedit i uruchamiamy Wiersz polecenia na prawach administratora.
Wpisujemy polecenie slmgr -rearm. (tą procedurę powtarzam co 30 dni i działa)

Uruchamiamy ponownie komputer.

Pzdr for all