Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera (rozwiązany) (/fallout-3-powoduje-wylaczanie-sie-komputera-rozwiazany-4961-t)



Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera (rozwiązany) - xardas89 - 04.03.2010 14:56

Witam
Od chwili zainstalowania Fallouta 3 wywołuje on wyłączanie się kompa w trakcie gry. Myślałem, że to od przegrzewania się kompa więc zegary ustawiłem na domyślną wartość. Mimo to problem występuje nadal. Czy jest jakiś sposób, by zagrać w końcu w Fallouta bez konieczności reinstalacji Windowsa?


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - War_3_ - 04.03.2010 14:58

Podaj komunikat z podglądu zdarzeń gdy komp się restartuje.


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - Irek. - 04.03.2010 15:12

Też tak miałem, że się gry wyłączały ale z czasem po aktualizacjach problem ustąpił.
Zrób aktualizacje według tej porady Porada o aktualizacji i szukaniu sterowników
Oczywiście masz wszystkie patche.


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - xardas89 - 04.03.2010 15:21

Właśnie nie mam wszystkich patchy, ponieważ wcześniej grałem na tym samym patchu i gra się nie wyłączała. Najpierw sprawdzę Twoją poradę, Irek.


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - Skymad - 04.03.2010 17:20

Prawdopodobnie:
a) cienki zasilacz
b) temperatury
c) wirusy/syf
d) sterowniki/coś z systemem
e) źle spaczowana/zainstalowana gra


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - niunius93 - 04.03.2010 21:47

Miałem podobny problem przy "mocniejszych" grach. Byłem pewien na 100%, że to zasilacz, a, że miałem gwarancje jeszcze to oddałem go do serwisu i się okazało, że karta graf się przegrzewa(nic na to nie wskazywało. Programy pokazywały 30-40 stopni kiedy nic nie robiłem i 60 stopni kiedy był obciążony). Wymienia mi kartę ina razie dali mi zastępczą GE Force GT 220i problem ustąpił. Teraz tylko czekam na wymianę na starą poczciwą GTS-ke 250 :]


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - xardas89 - 15.03.2010 20:31

Odświeżę temat.
Otóż zrobiłem format dysku i postanowiłem znów zainstalować Fallouta. Problem w tym, że gdy zainstaluje się łaskawie, nie chce odpalić się gra, gdyż nie widzi płyty( pokazuje się, by włożyć "correct disc"). Przy innych płytach wszystko gra, natomiast ta "stroi fochy". BTW: brat na tej samej płycie przeszedł całą grę, więc nie mam jak na razie pojęcia, jak się za to zabrać.
Temat można zamknąć. Wystarczyło wykasować starego sejwa i zacząć grę od początku.


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - slump - 16.03.2010 22:30

Opisz dokładniej jaki problem rozwiązało usunięcie savea. Bo skoro zrobiłeś format i ponownie instalowałeś grę to savea nie było. Opisz to jaśniej a rozwiązania problemu gratulujemy.


RE: Fallout 3 powoduje wyłączanie się komputera - xardas89 - 16.03.2010 22:41

Chodzi o to, że save'y i wszystkie dokumenty przekopiowałem przed formatem na kompa domowego, myśląc, że wina jest w sprzęcie. Próbowałem odpalić grę na zapisie sprzed formatu. Dopiero "wycięcie" go i wklejenie do innego folderu sprawiło, że gra uruchomiła się bez problemu. Najprawdopodobniej więc save się uszkodził.