Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem Windows 7 szybkie animacje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem Windows 7 szybkie animacje (/problem-windows-7-szybkie-animacje-4910-t)

Strony: 1 2


Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 02.03.2010 10:15

Problem wygląda następująco:

Otrzymałem sformatowany laptop z serwisu z domyślnie zainstalowanym systemem Windows Vista. Pobrałem z biblioteki msdnaa Windows7 Professional x86 i po formacie dysku C: zainstalowałem go i aktywowałem otrzymanym kluczem. Po 2 dniach zauważyłem ze animacja startowa, inne animacje w systemie oraz zegar działają ok 60x szybciej niż powinny co prowadzi po ok 4 min działania systemu do niebieskiego ekranu. Mój antywirus (Kaspersky Internet Security 2010) nie wykrywa żadnych zagrożeń. Sformatowałem więc cały dysk, łącznie z partycją recovery, zainstalowałem ponownie windows7 z msdnaa i aktywowałem bez problemów lecz... po 2 dniach znowu zaczął się ten cyrk. Oczywiście na Linuksie wszystko działa normalnie.
Na Windowsie po formacie nie instaluje jakichś innym programów niż zwykły user (open office, allplayer, foobar).

Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuje.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - slump - 02.03.2010 15:30

W pc taki problem już był opisany i pomogło odłączenie od zasilania i wyjęcie bateryjki czyli reset cmos. Nie wiem jak w laptopie można to osiągnąć. Poczytaj w instrukcji.
Zapewne znajdziesz jakiś program do nagrania na bootowalny nośnik i zastosowania.

Zacznij od wyjęcia baterii na powiedzmy 10 minut i sprawdź po tym jak się zachowa.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 02.03.2010 18:20

Bios resetowalem (przywracałem ustawienia fabryczne) i nie pomagało, a do zworek się nie dostanę.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - slump - 02.03.2010 20:45

Odłącz od zasilania i od baterii na 10 min. Jeśli to nie pomoże to tak jak pisałem programowo zresetuj cmos. Jeszcze czytałem, że w laptopach po od 8 do 15 h podtrzymywanie bateryjne pamięci pada.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - Lalik - 03.03.2010 10:27

Prawidłowo bateria powinna być odłączona w zależności od płyty nawet do 24 h Zacieszacz


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 03.03.2010 13:17

Wyżej opisane objawy miałem zawsze ok 2 dni po formacie, rano po włączeniu laptopa i nic nie pomagało dotąd jak zainstalowanie Windowsa XP, na którym od wczoraj wszystko jest ok. Czy sądzicie, że winny jest bios?


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - Lalik - 03.03.2010 14:23

Jeśli nie bios to może nie do końca kompatybilny sprzęt, tylko przynajmniej teoretycznie system nie powinien się zainstalować, ale ostatnio mi się zdaje, że wszystko jest możliwe Zacieszacz


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 03.03.2010 14:44

(03.03.2010 14:23)Lalik napisał(a):  Jeśli nie bios to może nie do końca kompatybilny sprzęt, tylko przynajmniej teoretycznie system nie powinien się zainstalować, ale ostatnio mi się zdaje, że wszystko jest możliwe Zacieszacz

Przed wyjazdem do serwisu na lapie miałem siódemkę i działała normalnie od września... Niestety genialny serwis mi zrobił format i recovera do nieszczęsnej Visty.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - Lalik - 03.03.2010 14:52

Być może przy okazji faktycznie pogrzebali w biosie, więc warto spróbować Zacieszacz


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - ihatebuffering - 03.03.2010 17:42

A na stronie producenta nie ma nowszego biosa ? Chyba że do laptopów nie da się wgrać nowszego, nie wiem nie znam się na laptopach.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 03.03.2010 19:07

(03.03.2010 17:42)ihatebuffering napisał(a):  A na stronie producenta nie ma nowszego biosa ? Chyba że do laptopów nie da się wgrać nowszego, nie wiem nie znam się na laptopach.

Mam wgrany najnowszy, a reflshowac z poziomu OS się nie da ta samą wersję biosu.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - ihatebuffering - 03.03.2010 19:30

hendrix_radek jeśli masz najnowszą to wgrywanie znów tego samego nic nie da, pytałem tylko dla pewności.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 03.03.2010 19:35

Najlepsze jest to, że bios został mi zaktualizowany w serwisie...


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - Lalik - 03.03.2010 20:17

Więc może ta aktualizacja nie jest do końca potrzebna, ja też się o tym ostatnio przekonałam, po aktualizacji do nowszej wersji, wywalało mi błąd w podglądzie zdarzeń już nawet nie pamiętam jaki ale ewidentnie związany z biosem, serwis wymienił mi płytę główną, dostałam oczywiście ta ze starym biosem, i błędu nie ma Zacieszacz także wszytko jest możliwe, w sumie to powiem, że nic mnie już nie zdziwi Zacieszacz
Powiem ci jeszcze jedno, moim zdaniem skoro coś schrzanili i masz legalnego wina, a myślę,że komputer też ma gwarancję, nie się męczą i doprowadzą to do porządku.
Spróbuj jeszcze wywalić Kaspra może on coś wali na tej konfiguracji, jeśli to nie to to szczerze mówiąc nie mam pomysłu, no chyba że kojarzysz jeszcze z jakaś inną instalacją występowanie problemu.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - slump - 03.03.2010 20:32

Pozostaje Ci tylko sprawdzić czy pozbawienie laptopa zasilania jakiegokolwiek na 24 h pomoże i ewentualnie zdobycie programu do resetu cmos. Innych opcji brak.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - stingear - 03.03.2010 21:00

Ewentualnie możesz zwrócić komputer do serwisu aby go sprawdzili, opisz problem(jeśli masz na gwarancji) i zobacz jaki da to efekt. Spróbuj zainstalować Vistę i sprawdź czy ma te same objawy. A aktualizacja BIOS'u nawet na ten sam nie powinna sprawić problemu, problemem mógłby być tylko starszy BIOS.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 03.03.2010 21:45

Niestety ten sam sprawia problem, w rozmowie serwisant powiedział że mój model laptopa ma support tylko z Vista, z innym systemem nie mogą nic zrobić ( co nie zmienia faktu, że jak rozmowa przeszła na temat biosu to zwyczajnie się rozłączył ;] ). Jutro zainstaluję viśtę bo od wczoraj na XP działam i jest normalnie.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - Lalik - 03.03.2010 21:47

Nie ma to jak wsparcie dla produktu Smutny najlepszy sposób to umyć ręce.


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - hendrix_radek - 07.03.2010 11:15

No i na viście od 3 dni działa normalnie...
I juz nie działa.... Jak tylko wystąpił problem to przeflashowałme bios do starszej wersji ale na drugi dzień problem znowu się pojawił...


RE: Problem Windows 7 szybkie animacje - slump - 15.03.2010 00:08

Zaktualizuj go do obecnej wersji, i podczas tej operacji powinna być opcja aby od razu go zresetować. To powinno pomóc.