Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS (/przywracanie-systemu-z-plyt-dvd-laptop-asus-49063-t)



Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS - Feberos - 13.02.2016 08:54

Witam, chciałem dziś przywrócić system z wcześniej utworzonych płyt recovery.
W BIOSie ustawiłem uruchamianie z stacji dysków i włożyłem pierwszą płytę, ale komputer zaczął bootować z dysku twardego ( Windows 7 ).
Wyłączyłem go więc i spróbowałem ponownie ale bez rezultatu.
Na próbę postanowiłem uruchomić Linuxa z Live CD i okazało się że Ubuntu ruszyło.

Mój laptop to ASUS K55DR z oryginalnym Windows 7 HP OEM

Ktoś wie w czym problem? Płyty nie są porysowane ani coś w tym stylu, leżały w osobnym opakowaniu, w zaciemnionym miejscu przez około 3 lata, partycji Recovery nie mam ponieważ została usunięta przy instalacji Windowsa 10.

Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS - Celownik - 17.02.2016 20:14

Możesz wgrać czysty system z nośnika OEM Windows 7 HP, pomijając podczas instalacji klucz produktu.
Potem we właściwościach systemu wybierzesz "zmień klucz produktu" i wpisz swój.
W Asusach naklejka z kluczem jest zabezpieczona folią czyli na pewno jest czytelna.


RE: Przywracanie systemu z płyt DVD - laptop ASUS - thermalfake - 19.02.2016 00:46

Na początek może banalne pytanie ale zadać trzeba - czy opisałeś nośniki wg kolejności wypalania ?
Czy nośniki przywracania były wypalane dedykowaną aplikacją Asus AI Recovery Burner czy też nie pomylono tego z zrobieniem kopii zapasowej narzędziem systemowym ?
Jakiego dokładnie rodzaju nośników DVD użyto ? DVD+R, DVD-R (DL) ? Jakość nośników i ich rodzaj ma spore znaczenie, wiem to z autopsji bo przez moje ręce przeleciało już masę sprzętu.
Napęd zupełnie sprawny bootuje wszystkie nośniki ? Czy nośnik rozruchowy recovery odpala się na innym sprzęcie ?