Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 (/downgrade-windows-10-do-windows-7-49049-t)



DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 - Ferdo - 12.02.2016 11:31

Powitać Cwaniak

Czy istnieje sposób zrobić downgrade windows 10 do Windows 7 bez formatowania dysku?

Rozumiem, że występuję problem z MBR, ale może jest możliwość to ominąć.

Pozdrawiam,
FERDO


RE: DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 - thermalfake - 12.02.2016 15:21

Dziękuję, że mnie rozbawiłeś. Jeszcze się taki nie urodził aby dało się zrobić tego typu downgrade bez instalacji.
Ponadto 64 bitowa siódemka spokojnie może zostać zainstalowana na partycji GPT z użyciem UEFI.
Co ważne jeśli nie masz 10-tki w wersji Professional to nie masz prawa na podstawie tejże licencji do starszej równoważnej wersji systemu - Windows 7 Professional.

Tytułów wątków nie piszemy z użyciem Caps Lock'a - popraw to.


RE: DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 - Ferdo - 14.02.2016 01:20

Zapomniałem dodać informację, że system został zaktualizowany z 7 do 10, teraz rozbawię Cię jeszcze bardziej, gdyż... "powrót na stary system jest możliwy przez trzydzieści dni od aktualizacji go do Windows 10" (http://www.pcworld.pl/artykuly/402851/Windows.10.jak.wrocic.na.Windows.7.lub.8.1.html).


RE: DOWNGRADE WINDOWS 10 do Windows 7 - thermalfake - 14.02.2016 08:01

Oczekujesz odpowiedzi nie podając istotnych informacji. Domyślnie można było przyjąć sprzęt z preinstalowanym Windows 10. Wspomniałeś gdzieś o upgradzie ? NIE. Także spokojnie, ja o tym okresie doskonale wiem ponieważ zajmuję się IT zawodowo.
Tobie na pewno nie będzie do śmiechu - miałeś 30 dni więc na tyle wystarczająco długo aby przetestować i ewentualnie wrócić. Po tym okresie foldery Windows.old, $Windows.~BT, $Windows.~WS są usuwane z dysku. Kto ich sobie nie backupował albo chociaż nie podmienił nazw nie ma już do czego powracać.
Teraz opcję masz już tylko jedną - reinstalacja. Z partycji recovery, z przygotowanych nośników recovery albo zupełnie czysta instalacja.