Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. (/windows-update-ciagle-wyszukuje-aktualizacje-48836-t)



Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. - FOZ - 26.01.2016 13:23

Dla Fundacji zajmującej się zwierzętami (ww.ulgawcierpieniu.pl) zadeklarowałem się, że zainstaluje WIN7 na laptopie Lenovo T61. Chcę to zrobić od początku porządnie i o ile sama instalacja poszło płynnie to"czyst" system nie chce pobrać aktualizacji (cały czas wyszukuje).
System jest zarejestrowany, kroki które już robiem to:
- próba instalacji poprawki win7 ze strony Lenovo (także tylko caly czas wyszukuje)
- usunięcie folderu SoftwareDistribution i star pobierania na nowo - także bez powodzenia
- zgodnie z jedną z porad w cmd wpisałem wuauclt.exe /updatenow i jednocześnie kliknąłem Uruchom Aktualizacje (brak poprawy)


Przesyła wymagane w wielu wątkach informacje:



WindowUpdate.log:



Microsoft genuine advantage diagnostic tool


Diagnostic Report (1.9.0027.0):
-----------------------------------------
Windows Validation Data-->

NIEAKTUALNE





RE: Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. - thermalfake - 27.01.2016 01:07

Pierwsza rzecz - system nie został aktywowany - Cached Online Validation Code: N/A, hr = 0xc004f012
Widzę tu licencjonowanie zbiorcze VL dla klucza MAK. Generalnie jest to rozwiązanie dla aktywacji oprogramowania w korporacjach i instytucjach.
W klasycznym wydaniu klucz MAK na danym hoście jest aktywowany tylko raz przez internet łącząc się z serwerem aktywacji MS. Tu proszę sprawdzić czy nie doszło do przekroczenia ilości aktywacji (nie mylić z ilością zakupionych licencji) - numer ten jest wpisany na umowie licencyjnej. Dostępny jest też na koncie VLSC (np jeśli stamtąd były zrzucane iso) lub w rozmowie z infolinią. Można tę ilość zmienić.
Druga rzecz jeśli chodzi o same poprawki - od jakiegoś czasu problem z długim czasem wyszukiwania i pobierania łat jest widoczny i drażniący. Kiedyś wystarczyło parę minut i jechało się z koksem a teraz w zasadzie zostawiam wyszukiwanie na całą noc. Robię mnóstwo takich aktualizacji w zasadzie na markowych sprzętach, na czystych i preinstalowanych systemach. I to nie jest problem tylko dla W7 ale i Visty, 8. Loga z WU przejrzę ale już nie dziś.


RE: Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. - FOZ - 27.01.2016 07:34

Dziękuję za odpowiedz o tak później porze.

Sprawdziłem w VLSC i jest tam informacja, że dla tego produktu Aktywacje MAK wynoszą 2/50 (używane/dostępne). Wartości te wyglądają na poprawne bo to drugi i jak narazie ostatni komputer po instalacji "7" - więcej komputerów fundacja nie posiada. Licencji zakupiony jest 5.

Dodatkowo sprawdzając Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\System jest napisane System Windows został aktywowany i po aktywacji pojawił się Identyfikator produktu 55041-034-5633792-86905

Niestety blade mam o tym pojęcie wiec sam sobie nie poradzę, w wolnej chwili proszę o przejrzenie loga.

Na koniec dodam tylko, że aktualizacja IE do 11 pobrała się i zainstalowała bez problemu. Natomiast aktualizacja microsoft security essentials zawieszała się i pomógł restart usługi Windows Update

Pozdrawiam
Rafał
wolontariusz


RE: Windows Update ciągle wyszukuje aktualizacje. - FOZ - 29.01.2016 17:19

Witam,
Po 4 dnia ciągłej pracy około 100 aktualizacji pobrało się i zainstalowało.
Niestety nie ma o tym informacji w oknie Windows Update no ale cóż nie można mieć wszystkiego Uśmiechnięty

Dziękuje za zainteresowanie.