Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z Aero Glass - nie działa na Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Kompozycje (/kompozycje-33-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Problem z Aero Glass - nie działa na Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML (/problem-z-aero-glass-nie-dziala-na-mobile-intel%C2%AE-915gm-gms-910gml-4883-t)



Problem z Aero Glass - nie działa na Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML - deco32 - 28.02.2010 22:43

Witam!
Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, jak nie to proszę o przeniesienie do właściwego Uśmiechnięty
Mam Windows 7 Ultimate.
Nie działa mi Aero Glass ;/ Wydaje mi się, że to wina sterownika.
Moja karta graficzna to Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family

Proszę o jakieś sterowniki albo coś, żeby Aero Glass zadziałało!!

Z góry dziękuje!


RE: Problem z Aero Glass - ihatebuffering - 28.02.2010 22:45

Tutaj masz wszystko jak i co zrobić http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktualizacja-sterownikow-oraz-identyfikacja-sprzetu-porada-t-3501.html


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - Portator - 01.03.2010 06:44

(28.02.2010 22:43)deco32 napisał(a):  Witam!
Nie wiem czy w dobrym dziale napisałem, jak nie to proszę o przeniesienie do właściwego Uśmiechnięty
Mam Windows 7 Ultimate.
Nie działa mi Aero Glass ;/ Wydaje mi się, że to wina sterownika.
Moja karta graficzna to Mobile Intel® 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family

Proszę o jakieś sterowniki albo coś, żeby Aero Glass zadziałało!!

Z góry dziękuje!
Warto napisać, czy działało wcześnie, czy może jest nie uruchomione zanim zaczniesz zmieniać sterowniki.


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - deco32 - 01.03.2010 07:39

Cytat:Warto napisać, czy działało wcześnie, czy może jest nie uruchomione zanim zaczniesz zmieniać sterowniki.

Pierwszy raz instaluje ten system na tym komputerze. Od poczatku nie działało. Komputer jest troche słaby

Cytat:Tutaj masz wszystko jak i co zrobić http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktua...-3501.html

Robiłem tak, instalowałem stery przez ten program, ale jakoś Aero Glass nie widzę :/


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - Portator - 01.03.2010 09:59

Środowisko pulpitu Aero jest niedostępne w systemach Windows 7 Home Basic i Windows 7 Starter.
Aby wyświetlenie grafiki Aero było możliwe, składniki sprzętowe i karta wideo komputera muszą spełniać wymagania sprzętowe. Należy sprawdzić, czy komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe niezbędne do uruchamiania interfejsu Aero:
procesor: 1 GHz, 32-bitowy lub 64-bitowy
1 gigabajt pamięci RAM
karta graficzna wyposażona w 128 megabajtów pamięci
Interfejs Aero wymaga również procesora graficznego klasy DirectX 9, obsługującego sterownik Windows Display Driver Model Driver oraz umożliwiającego sprzętowo technologię Pixel Shader 2.0 przy 32 bitach na piksel.
PPM na pulpit, personalizacja, kolor okna, włącz przezroczystość. Na początek uruchom kompozycje Windows aero.


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - Lalik - 01.03.2010 10:31

Twoja karta nie obsługuje sterownika WDDM wiec nie będzie działać było już o tym na forum, jedyne co uzyskasz to aero basic czyli bez przezroczystości.


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - PLANETKA - 01.03.2010 10:33

Ja miałem podobnie to i pobrałem wszystkie sterowniki do karty, i mi zadziałało bo brakowało tam mi jakiegoś 1, ale po pobraniu wsio śmiga .


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - ihatebuffering - 01.03.2010 15:12

Ale ta karta jest za słaba pewnie nawet nie ma PS 2.0 i nic na to nie poradzisz .


RE: Problem z Aero Glass - nie działa - deco32 - 03.03.2010 21:44

Można zamknąć. Pewnie nic z tego nie będzie ;]