Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Optymalizacja netboka - powolne działanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Optymalizacja netboka - powolne działanie (/optymalizacja-netboka-powolne-dzialanie-4873-t)



Optymalizacja netboka - powolne działanie - jakubek08 - 28.02.2010 18:22

Witam
chciałbym zoptymalizować swoją siódemkę pod kątem netbooka, na początku chodził świetnie, ale po instalacji kilku programów zaczął powoli spowalniać, chodzi mi głównie o przeglądanie stron (w końcu netbook), od czasu do czasu photoshop, jakas muzyka, gg.
Nie miałem wcześniej Visty i nie orientuję się gdzie można ograniczyć działanie niepotrzebnych funkcji.
Zgóry dziękuję o pomoc
pozdrawiam


RE: optymalizacja do netbooka - xardas89 - 28.02.2010 18:29

Jakie programy zainstalowałeś jesli chodzi o muzykę i gg?
Najlepiej wymień nazwy programów, które zainstalowałeś a znajdziemy mniej sprzętowe zamienniki.


RE: optymalizacja do netbooka - procesor - 28.02.2010 18:37

Na start zmień gadu gadu na AQQ. Winamp na AIMP2. Oszczędzasz działania procesora wtedy i ramu.


RE: optymalizacja do netbooka - Nostromo - 28.02.2010 18:40

Zacznij od opisu sprzętu, jak masz podzielone partycje, na C: instaluj tylko programy pozostałe rzeczy na innym bo w miarę instalowanych programów i fajerwerków oczywiste, że słabszy sprzęt nie daje rady, np. zmień GG na wersję 7.7, zdefragmentuj wszystkie partycje,


RE: optymalizacja do netbooka - xardas89 - 28.02.2010 18:43

Co do alternatywy gg to proponuję sprawdzić taki program jak WTW - u mnie zjada o połowę mniej ramu niż aqq. Wygląda jak gg7 ale jest bardzo funkcjonalny. Wielkim plusem jest brak reklam.


RE: Optymalizacja netboka - powolne działanie - Lalik - 01.03.2010 09:23

Pierwsze co zrób to zoptymalizuj system, czyli defragmentacja, odzyskiwanie pamięci, oczyszczanie rejestru i defragmentacja rejestru z tym wszystkim świetnie sobie poradzi Tuneup, jeśli chcesz bezpiecznie powyłączać niektóre usługi to możesz to zrobić za pomocą SunriseSeven. W celu konfiguracji komputera i sieci również za pomocą TuneUpa powinneś to zrobić, moim zdaniem po tych zabiegach komputer przyspieszy, taką operację powtarzaj co jakiś czas.


RE: Optymalizacja netboka - powolne działanie - rybak17 - 12.03.2010 18:29

Ja na swoim Asusie eee pc mam tak

- Wyłączyłem plik wymiany bo mam 2GB ramu
- Odinstalowałem wszystkie śmieci Asusa (paski,triale, office 30dni, kiepskiego antyvira i inne śmieci. (użycie ramu spadło z 1,2GB do 700MB a system niesamowicie przyspieszył)
- używam wyglądu klasycznego i powyłączałem kilka zbędnych usług
-używam też lekkich programów multimedialnych
* filmy - VLC (ma wbudowane kodeki)
* muzyka - Foobar2000 (startuje w sekundę!)

na koniec defragmentacja dysku!