Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Płyta główna B85M-D3H problem z instalacją windows7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Płyta główna B85M-D3H problem z instalacją windows7 (/plyta-glowna-b85m-d3h-problem-z-instalacja-windows7-48557-t)



Płyta główna B85M-D3H problem z instalacją windows7 - Piter9265 - 08.01.2016 18:35

Witam.Mój problem polega na tym że po formacie komputera nie chce się dokończyć instalacja w ostatnim etapie wyskakuje niebieskie tło z jakimiś cyferkami (nie sposób zobaczyć co dokładnie)przez chwilkę i resetuje się komputer.Po ponownym rozruchu wyskakuje błąd,niestety nie wiem jaki bo mam system po niemiecku.Próbowałem zmieniać ustawienia w biosie ale nic to nie daje,nie wiem może źle mam coś ustawione?Ale co?Proszę o szybką pomoc


RE: Płyta główna B85M-D3H problem z instalacją windows7 - thermalfake - 09.01.2016 20:25

To nie jest forum wróżek. Minimum rozsądkowego myślenia przy opisywaniu problemu - nie ogólnikowo i bez bardziej konkretnych informacji. Błędy tworzą się z przeróżnych przyczyn, szkoda czasu na tworzenie różnych scenariuszy.

Cytat:po formacie komputera nie chce się dokończyć instalacja

Co to dokładnie za system operacyjny ?
Wersja OEM na nośniku (wersja x64 dla obsługi UEFI z SP1 ?) czy ukryta partycja recovery jakiegoś markowego komputera ?

Cytat:w ostatnim etapie wyskakuje niebieskie tło z jakimiś cyferkami

To BSOD. Można nagrać telefonem i zatrzymać na klatce kiedy się na moment zatrzymuje.

Cytat:Po ponownym rozruchu wyskakuje błąd,niestety nie wiem jaki bo mam system po niemiecku.

Język nie ma żadnego znaczenia. I tak sypnie numerem błędu z opisem w określonym języku. Póki nie zobaczy się co na nim jest (fotka) to nikt Ci nie będzie wróżył z fusów.

Cytat:Próbowałem zmieniać ustawienia w biosie ale nic to nie daje,nie wiem może źle mam coś ustawione?Ale co?

Jakie konkretnie ustawienia, gdzie są jakie fotki ? I kto powiedział iż to problem ustawień UEFI - biosów już się nie stosuje od paru ładnych lat.


RE: Płyta główna B85M-D3H problem z instalacją windows7 - thermalfake - 16.01.2016 19:42

I to jest zainteresowanie swoim tematem - "proszę o szybką pomoc".