Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kolejny raz "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji..." - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Kolejny raz "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji..." (/kolejny-raz-niepowodzenie-konfigurowania-aktualizacji-48304-t)



Kolejny raz "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji..." - Abuk93 - 12.12.2015 18:12

Dobry wieczór;
mam problem z działaniem komputera. Dziś rano po włączeniu, zaczęły się instalować aktualizacje. Nie wiem czy nastąpił jakiś problem, ale po dłuższym czasie informacja o aktualizacji stanęła na 35%. Postanowiłęm zresetować maszynę. Niestety po tym wszystkim pojawia mi się komunikat jak w tytule: " Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows.
Wycofywanie zmian.
Nie wyłączaj komputera."
I tak od, aktualnie, dwóch godzin. Nie mogę nic z tym zrobić. Macie jakiś pomysł/ porady? Z góry dziekuję za pomoc Cwaniak.


RE: Kolejny raz "Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji..." - thermalfake - 12.12.2015 19:51

Wykorzystać narzędzia WInRE i wykonać przywracanie do punktu lub skorzystać z kopii zapasowej jeśli takowa jest robiona.
Czyli uruchamiając wcisnąć F8 aby otworzyć Zaawansowane opcje rozruchu, wybrać Napraw komputer, po czym już po pojawieniu się kolejnego okna z narzędziami wybrać Przywracanie systemu lub Odzyskiwanie obrazu systemu.
W najgorszym razie czeka awaryjny zrzut danych z dysku przy pomocy dowolnej bootowalnej edycji systemu ratunkowego livecd i reinstalacja systemu bądź jego przywracanie z recovery - o samym sprzęcie nic nie napisano.