Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 a nowy laptop - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 a nowy laptop (/windows-7-a-nowy-laptop-48269-t)



Windows 7 a nowy laptop - chyrzyk - 09.12.2015 09:36

hej Uśmiechnięty

jakieś 2 tygodnie temu kupiłam nowy laptop MSI GE62 6QC-663FPL i w tym samym czasie zakupiłam przez internet Windows7 (jako że kompletnie się na tym nie znam po szczegóły zapraszam tu: KLIK). No i teraz mam problem, bo po zainstalowaniu nie mogę zmienić m.in. rozdzielczości ekranu, jasności, nie widzi internetu, nie mogę podłączyć usb ani zewnętrznego dysku a sterowniki które były dołączone do laptopa krzyczą że jest niezgodne z systemem. W związku z tym moje pytanie brzmi czy to możliwe że 7 nie będzie działać na tym laptopie? Czy może jest jakiś sposób żeby zaktualizować do 10 bez internetu? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i proszę o możliwie łapotologiczne wytłumaczenie Zacieszacz


RE: Windows 7 a nowy laptop - dyzio2 - 09.12.2015 13:23

Być może się mylę ale z tego co widzę to nie ma wsparcia dla Windows 7. Jeżeli tak jest to będzie problem.Smutny


RE: Windows 7 a nowy laptop - thermalfake - 09.12.2015 23:00

Cytat:W związku z tym moje pytanie brzmi czy to możliwe że 7 nie będzie działać na tym laptopie?

Tak, jak najbardziej możliwe. A najlepiej oddaje to mina użytkownika który jest w błogim przeświadczeniu, że W7 to system "do wszystkiego" nawet do pralki. Zacieszacz

[Obrazek: Bange-kat.jpg]

Już śpieszę tłumaczyć. Minęło 6 lat od premiery Windows 7. W tym czasie była już również premiera W8 a po niej W8.1 jako łaty. To spory szmat czasu. Producenci sprzętu mobilnego wraz z MS nie wracają już do staroci. Po prostu nie chcą. Siódemki w oficjalnej sprzedaży wraz z sprzętem już nie ma dłuższy czas. To nie jest większy problem aby producenci laptopów dogadali się z producentami podzespołów o użyczenie/stworzenie sterowników i ewentualne adaptacje pod konkretne marki/modele laptopów.
Jeżeli sam producent laptopa ich nie udostępnia to proszę spróbować ich szukać na stronach producentów poszczególnych komponentów. Część z nich powinna działać. A bynajmniej najważniejsza jest tu karta sieciowa aby działa bo wystarczy zrzucić poprawki, wykonać przejście do 10-tki która przeniesie licencję z Win7 na Win10 (serwery aktywacyjne zapamiętają ten sprzęt). Po tym momencie można wykonać nośnik oficjalnym narzędziem Media Creation Tool.

Edytka:
Tak jeszcze może coś pomóc - forum nhl.pl
Jest tam bardzo rozległy wątek na temat tej serii więc proszę czytać i pytać na miejscu bo ja nie mam czasu nad tym siedzieć a poza tym moją dziedziną są lapki biznesowe a nie stricte gamingowe.
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=81137