Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z formatem Windows 7 professional x64 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z formatem Windows 7 professional x64 (/problem-z-formatem-windows-7-professional-x64-48037-t)



Problem z formatem Windows 7 professional x64 - oski0132 - 20.11.2015 22:55

Witam, jako iż mój komputer jest nawet bardzo zaśmiecony (jakieś puste foldery po odinstalowanych programach itp.) i zwolnił swoją pracę postanowiłem zrobić format komputera (mój system to Windows 7 professional x64), ale przechodząc do sedna sprawy mam problem z włączeniem płyty w pierwszej kolejności, abym mógł zrobić ten format. Polega on na tym, że oczywiście mam ustawione w BIOS'ie, aby w pierwszej kolejności bootowało płytę, wszystkie zmiany zapisuje, lecz przy restarcie komputera nic się nie dzieje (system uruchamia się normalnie). Płyta oczywiście wczytuje się z poziomu "Mój Komputer". Windows 7 sam zgrywałem na płytę za pomocą programu ImgBurn, instalka ta była w formacie .ISO. Moja karta graficzna to "Gigabyte GA B-75M-D2V". Tak na marginesie wydaje mi się, że nie mam najnowszej wersji BIOS'u, ale czy byłby to problem?


RE: Problem z formatem Windows 7 professional x64 - thermalfake - 21.11.2015 21:25

Czy to samo dzieje się po zainicjowaniu tzw boot menu i wybraniu napędu - klawisz F12 podczas startu sprzętu ?
Nośnik odpalasz w trybie UEFI czy Legacy/CSM ?
Co może być przyczyną:
- uruchamiany nośnik w rzeczonych powyższych trybach niezgodnie z tym co ma ustawione EFI;
- niebootowalny nośnik -> sprawdzić na innym sprzęcie, jeśli OK przechodzimy dalej,
- napęd ma problemy z rozruchem części DVD albo płytka była wypalana na max speed -> podmienić napęd albo wykonać instalator na pena z iso przy pomocy Microsoft CD DVD Download Tool.

Cytat:Tak na marginesie wydaje mi się, że nie mam najnowszej wersji BIOS'u, ale czy byłby to problem?

Nie.


RE: Problem z formatem Windows 7 professional x64 - oski0132 - 22.11.2015 20:22

Okazało się, że plik .ISO z windowsem bym niebootowalny, ale pobrałem inną instalke i pomyślnie sformatowałem komputer Cwaniak Dziękuję za pomoc.