Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dysk.sys problem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Dysk.sys problem (/dysk-sys-problem-47555-t)



Dysk.sys problem - Bartek93 - 13.10.2015 23:54

Witajcie,

od kilku dni mam problem z uruchomieniem laptopa. System próbuje uruchomić automatyczne sprawdzenie i naprawienie plików. Pojawia się tło Windowsa, kursor i wszystko staje w miejscu. Nie dzieje się nic.
Próbowałem opcji ostatniej dobrej konfiguracji, ale bezskutecznie. Podczas ładowania trybu awaryjnego system zatrzymał się na avgidsha.sys. Uruchomiłem Linuxa z płyty i zmieniłem nazwę pliku na avgidsha.old. Ponowna próba załdowania systemu w trybie awaryjnym zatrzymała się na classpnp.sys więc postapilem tak samo. Linux, zmiana nazwy. Teraz system staje na pliku disk.sys.

Liczę na Waszą pomoc.


RE: Dysk.sys problem - thermalfake - 14.10.2015 00:50

Najpierw wykonać pełną diagnostykę dysku (powierzchnia plus smart). Potem wykonać z WinRE sprawdzenie integralności plików systemowych poleceniem sfc /scannow oraz wykonać chkdsk /f/r


RE: Dysk.sys problem - Bartek93 - 14.10.2015 08:14

Thermalfake, czy możesz opisać jak krok po kroku to zrobić? Pierwszy raz spotykam taki problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Jestem totalnym laikiem.

Dziękuję.


RE: Dysk.sys problem - Bartek93 - 29.10.2015 23:42

(14.10.2015 00:50)thermalfake napisał(a):  Najpierw wykonać pełną diagnostykę dysku (powierzchnia plus smart). Potem wykonać z WinRE sprawdzenie integralności plików systemowych poleceniem sfc /scannow oraz wykonać chkdsk /f/r

Screeny z programu HDTune
[Obrazek: lnqmtfwq8eyn_t.jpg]
[Obrazek: s2bq3v4fjy2m_t.jpg]


RE: Dysk.sys problem - thermalfake - 31.10.2015 23:21

Dysk twardy nadaje się już tylko do wymiany. Wartość atrybutu 05 (realokowane sektory) jest już ponad wartość progową producenta. System plikowy jest już rozwalony, kluczowe pliki (jego części po sektorach) dla systemu są uszkodzone dlatego takie problemy.


RE: Dysk.sys problem - Bartek93 - 02.11.2015 00:02

Dzięki za pomoc.
Dziś kupiłem nowy dysk. Możesz spojrzeć czy wszystko z nim ok?

[Obrazek: 6h0x84.png]


RE: Dysk.sys problem - thermalfake - 10.11.2015 12:12

Nie jest to całość diagnostyki - brakuje pełnego skanu powierzchni ale na to co pokazuje SMART jest zdrowe.