Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 64bity problem przy instalacji obrazu systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 64bity problem przy instalacji obrazu systemu (/windows-7-64bity-problem-przy-instalacji-obrazu-systemu-47531-t)



Windows 7 64bity problem przy instalacji obrazu systemu - alexsa2 - 12.10.2015 10:54

Witam.
Mam problem z instalacją całego obrazu (który wcześniej zrobiłem na inny dysk 1TB)systemu Windows 7 Ultimate 64bity.
A mianowicie przy instalacji z płyty klikam napraw i wybieram obraz systemu.
Po wybraniu wszystko jest ok do momentu instalowania na dysk wyskakuje błąd :
(Przywrócenie obrazu systemu nie powiodło się: szczegóły błędu;Parametr jest niepoprawny.(0x80070057) ).
No i mam problem na dysku miałem ważne dane i nie wiem co teraz zrobić?
Czy można odzyskać z obrazu systemu dane?
A może innym programem do tworzenia obrazu systemu np Gost dodać ten obraz?
Mój obraz ma 900Gb i próbowałem nawet na stary dysk go przywrócić 1Tb i też wyskakuje ten sam błąd.
Pomocy.


RE: Windows 7 64bity problem przy instalacji obrazu systemu - thermalfake - 12.10.2015 20:03

Błąd wynika z tego iż w momencie przywracania cały layout i litery dysków (tych zewnętrznych także), napędów itp muszą być identyczne jak w momencie robienia kopii. Tutaj nie są wiec następuje taki błąd.
Dlatego też
- backupy staram robić się zewnętrznymi aplikacjami, najczęściej jako obraz partycji
- ważne dane kopiuje również ręcznie abym miał w miarę łatwy dostęp
- na partycji systemowej nie trzymam luźnych danych starając się to wszystko odseparować


RE: Windows 7 64bity problem przy instalacji obrazu systemu - alexsa2 - 13.10.2015 23:30

Dzięki za informacje które pomogły.
Miałem wpięty dysk inny Sata i odłączony napęd DVD.
Problem został rozwiązany.
Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Pozdrawiam.