Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Brak możliwości formatowania dysku ( nawet za pomocą diskpart) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Brak możliwości formatowania dysku ( nawet za pomocą diskpart) (/brak-mozliwosci-formatowania-dysku-nawet-za-pomoca-diskpart-47523-t)



Brak możliwości formatowania dysku ( nawet za pomocą diskpart) - bartekjenslaw - 10.10.2015 20:24

Cześć,
Zacznę od tego jak ogolnie wygląda sprawa.
Posiadany przezemnie laptop to Asus x551ca. Płyta Windows 7 home ( oryginalna z kluczem ). Dysk twardy jest czysty i nie posiada żadnej partycji.
A więc mam taki problem, że podczas instalacji systemu kiedy przychodzi moment na wybranie partycji, W7 nie chce utworzyć mi nowej partycji wyświetlając komunikat o tym ze nie może utworzyć partycji w niezarezewowanej części pamięci. Próbowałem robić to za pomocą DiskPart , niestety diskpart widzi jakiś błąd CRC. Dodam że nie dawno dysk był sprawny i jedyne co było z nim zrobione to format ( niestety nie ja go robiłem ) , stad też nie ma na nim żadnych danych. Być może jest to troche pokrętne co wyżej napisałem , lecz nie wiem jak ubrać to inaczej w słowa, a ten kto będzie wiedział jak pomoc mam nadzieje zrozumie.

Potrzebuję szybkiej pomocy w sprawie sformatowania tego dysku i zainstalowania W7.
Z góry dzięki za szybką odpowiedź


RE: Brak możliwości formatowania dysku ( nawet za pomocą diskpart) - thermalfake - 11.10.2015 19:39

Cytat:Dodam że nie dawno dysk był sprawny i jedyne co było z nim zrobione to format

Ba chwilę obecną nie można określić czy to już uszkodzenie czy też błędy logiczne metadanych nie pozwalają na instalację systemu.
Ściągnąć pakiet hirens'a i z dostępnych narzędzi w MiniXP wykonać pełną diagnostykę dysku twardego np przez Victoria
http://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/
Potem o ile diagnostyka wypadnie pomyślnie Partition Wizardem wyczyścić w całości dysk twardy ze struktury logicznej funkcją Wipe disk.


RE: Brak możliwości formatowania dysku ( nawet za pomocą diskpart) - thermalfake - 29.11.2015 20:13

Brak zaangażowania ze strony autora więc zamykamy wątek.