Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak pozbyć się pasty z pinów procesora. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Jak pozbyć się pasty z pinów procesora. (/jak-pozbyc-sie-pasty-z-pinow-procesora-47509-t)



Jak pozbyć się pasty z pinów procesora. - mateusz28011 - 09.10.2015 22:14

Witam.

Na wakacjach wymieniałem platformę na intela. Niestety wcześniej źle założyłem chłodzenie i pasta lekko się rozlała. Z wierzchu przeczyściłem, ale wyjmując procesor z gniazda miałem brudne palce,czego skutkiem jest uwalony spód procesora. Trochę czasu go nie ruszałem, jednak mam na niego jeszcze roczną gwarancję, więc lepiej jak go sprzedam. Problem leży w tym jak wyczyścić pastę nie uszkadzając niczego. Czytałem o kąpielach w alkoholu. Nie wiem w jakich proporcjach, ilu procentowy alkohol potem jak wysuszyć. Załączam zdjęcia.




[Obrazek: MQm7MUf.jpg]


RE: Jak pozbyć się pasty z pinów procesora. - thermalfake - 13.10.2015 23:44

Wystarczy izopropanol - środek którym czyści się elektronikę, jest bezpieczny i sam szybko odparowuje. Popularny pod nazwą IPA. Warto mieć pod ręką. Kup sobie w puszcze spray. Kilka psiknięć i delikatnie zeskrobać konsystencję czymś ostrym np szpilką, igłą, nożykiem tapicerskim. Sama kąpiel nie rozpuści tego więc trzeba dopomóc mechanicznie.