Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Koniec z nielegalnym Windows 7! - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Koniec z nielegalnym Windows 7! (/koniec-z-nielegalnym-windows-7-4741-t)

Strony: 1 2 3


Koniec z nielegalnym Windows 7! - bend - 23.02.2010 10:42

Zła informacja dla piratów oprogramowania komputerowego. Firma Microsoft zaostrza walkę z pirackim oprogramowaniem i przygotowuje bat na użytkowników nielegalnie korzystających z nowego systemu operacyjnego - Windows 7. [urln=http://media2.pl/telekomunikacja/61666-koniec-z-nielegalnym-windows-7.html]więcej[/urln]

Źródło: media2.pl
[Obrazek: win7logo.gif]



RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Irek. - 23.02.2010 11:39

Który to już raz ta sama informacja?


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - PLANETKA - 23.02.2010 12:27

No i po kiego zaś ludzi straszą, było by dla nich lepiej jak by ceny oryginalnych obniżyli ,to i by ludzie kupili a nie tak jak teraz se cenią, po 400 zeta za system to jakieś wariactwo ,więc będą się bawić w kotka i myszkę tyle mam tu do powiedzenia.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - damski75 - 23.02.2010 14:01

(23.02.2010 12:27)PLANETKA napisał(a):  No i po kiego zaś ludzi straszą, było by dla nich lepiej jak by ceny oryginalnych obniżyli ,to i by ludzie kupili a nie tak jak teraz se cenią, po 400 zeta za system to jakieś wariactwo ,więc będą się bawić w kotka i myszkę tyle mam tu do powiedzenia.


Dla mnie masz 100% rację jakby ten system kosztował 200zł wiele osób by kupiło ale 400 zeta to przesada i to za wersje HP a za ultimate 700 wołają

Niech sobie zaostrzają z piractwem się nie da wygrać Uśmiechnięty


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - stingear - 23.02.2010 14:55

Za granicą kosztuje na polskie 200zł, ale polski rząd robi sobie jaja z podatników i kolosalne podatki nakłada, tak jak na paliwo, które w rzeczywistości kosztuje około 50gr za litr. Paranoja.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - izaw - 23.02.2010 15:44

Gdzie masz w europie paliwo za 50 gr?

To nie podatki, które nie są wyższe niż w innych państwach, a polityka M$. Firmy wydoić ile się da, tak samo OEM, a inni się nie liczą. Poradzą sobie.

Lepiej może być wtedy, gdy firmy zaczną stosować inne systemy. No administracja odspawa się od Office'a IE(np. ZUS) i przejdzie na otwarte formaty. Wtedy klientem będzie M$.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - slawektor - 23.02.2010 15:56

Smutne bo na samym końcu okazuje się, że doją tak naprawdę tylko nas, użytkowników, a z tego tytułu że nie mieszkamy w Anglii czy Stanach jesteśmy wydojeni jeszcze więcej.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - PLANETKA - 23.02.2010 16:01

To ja tylko dodam jeszcze tak na koniec od siebie, że mieszkamy tylko w głupim kraju jakim jest Polska ,i jak na razie nic się z tym nie da zrobić póki głupi ludzie będą w rządzie.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - izaw - 23.02.2010 16:35

@PLANETKA
Nie pchaj się w politykę dopóki nosem nie sięgasz ponad stół.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Skymad - 23.02.2010 17:01

@izaw
Ja się z nim zgadzam, gdyż Polska jest europejskim trzecim światem...

Co do zabezpieczeń, to IMO tylko szkoda czasu i pieniędzy M$, bo jestem pewien, że króciutko po jej wydaniu powstanie nowy crack... No i pytanie najlepsze: kto wiedząc że ma pirata, dobrowolnie to ściągnie?


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - jacek-placek - 23.02.2010 20:14

Witam forumowiczówUśmiechnięty Podpiszę się pod postami niektórych kolegów, że na "lekarstwo" M$, zawsze znajdzie się, prędzej czy później (a raczej prędzejZacieszacz ) jakieś inne "lekarstwo". Przecież jest tajemnicą poliszynela, że najwięksi spece (czyt.-hakerzy), pracują poza M$. Gdyby było inaczej, użytkownicy nielegalnego oprogramowania, mieliby niejedną noc bezsennąProszący A co do ceny - to jest ten sam przykład, który dotyczy nie tylko oprogramowania. Weźmy na przykład płyty z muzyką. Koszt wyprodukowania takiej płyty, to ok. 10PLN, w sklepie musimy zapłacić ok. 30PLN. Niestety, taka jest polityka większości wielkich korporacji, niezależnie od tego, co produkują.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - SzawełXIII - 23.02.2010 21:32

Ja uważam, iż to dobrze, że "tępią" piratów. Sam mam legalnego Windowsa i jest mi z tym dobrze. Jednak mam zastrzeżenie do tego ich narzędzia. W ramach testu pobrałem sobie z sieci Windowsa i cracka. Zainstalowałem na starym kompie, pobrałem wszelkie aktualizacje, a po za tym odwiedziłem stronę [urln=http://www.microsoft.com/genuine]sprawdzającą legalność[/urln]. Wynik? Miałem (bo już go usunąłem) legalnego scracowanego Windowsa.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Skymad - 24.02.2010 12:57

Za każdego następnego posta odbiegającego od tematu będzie 20%.
To jest news o W7 czy cenach paliw w Ameryce?


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Roni - 24.02.2010 15:25

Ktoś już się spotkał z ta aktualizacją? Wie może ktoś jaką nazwę kodowa owa aktualizacja ma? Bo mi jeszcze się nic w windows update nie pokazało co mogłoby dotyczyć tego tematu.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Lalik - 24.02.2010 15:28

Ja mam ja zainstalowaną Zacieszacz i działa jak należy znaczy nie przekonałam się jak bo nie mam nielegalnego Zacieszacz

[Obrazek: attachment.php?aid=632]


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - damski75 - 24.02.2010 16:38

A ta aktualizacja jest ważna czy opcjonalna?


Bo jeżeli opcjonalna to nikt tego nie musi instalować.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Lalik - 24.02.2010 16:40

Ja nie wiem ja ją ściągnęłam ze strony Microsoftu zanim ją wrzucili do aktualizacji nie wiem nawet czy już tam jest, z tego co się orientuję ma być jako ważna.


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - damski75 - 24.02.2010 17:10

Ta aktualizacja ma oznaczenie KB71033 ?


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - Lalik - 24.02.2010 17:24

Tak Zacieszacz Gdzieś wyczytałam i nie wiem ile w tym prawdy, że jak się jej nie zainstaluje zaczną się problemy z aktualizacjami, a sp1 w ogóle się nie zainstaluje, swoją drogą jakby faktycznie tak było, to w końcu okazałoby się, że wymyślili coś mądrego na piratów, ale na jak długo nie wiem Zacieszacz


RE: Koniec z nielegalnym Windows 7! - damski75 - 24.02.2010 17:42

Ja takiej nie mam w Windows Update :/


Może wcześniej ją zainstalowałem Zacieszacz