Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dell OEM Windows Home Premium - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Dell OEM Windows Home Premium (/dell-oem-windows-home-premium-47390-t)



Dell OEM Windows Home Premium - lasuchel - 28.09.2015 23:08

Witam

Nie znalazłem wątku choć dziwię się że tylko ja mam taki problem. Mój syn poszedł do szkoły więc wymieniłem uszkodzony dysk w Laptopie Dell Inspiron N5030 z 2011 roku. Okazało się jednak że bez partycji recovery nie da się postawić systemu. Miałem oryginalną płytkę z Win Vista ale okazało się że klucz już był użyty (sprzedałem tego lapka). Co mam zrobić? Pod baterią mam oryginalny klucz do Win 7 OEM Dell. Kupiłem go z oryginalnym systemem. Dzwoniłem do Della (chcą 100 pln za wysyłkę płyty). Do Microsofta tez zadzwoniłem ale mnie zbyli.

Mam Reinstalation DVD Win 7 Professional z SP1 z własnego Della ale podczas instalacji wyskoczył błąd 0x80070570. Jest na gwarancji, a że wyczytałem że to błąd płyty, więc zamówiłem z Della drugą. Obawiam się jednak że to nie jest błąd zapisu tylko że wersje nie pasują.

Proszę o pomoc.
Łukasz


RE: Dell OEM Windows Home Premium - thermalfake - 12.10.2015 20:31

Primo musi to być ta sama wersja systemu na docelowym laptopie z tym co mu zamierzasz zainstalować. Jeśli na swoim jest Pro a u syna Home Premium wtedy takich sztuczek nie należy robić bo to niezgodne z licencjonowaniem.
Wyjściem z impasu bez dodatkowych kosztów to zrzucenie obrazu nośnika do iso z odpowiedniej wersji dellowskiej i "wypalenie" go na pendrive przy pomocy dedykowanej aplikacji Microsoft CD DVD Download Tool.
Zwykłego oem'a nikt też nie broni postawić (a na pewno się da choć nie zawsze jest jak po sznurku) - po to jest certyfikat autentyczności COA z unikalnym kluczem (nie mylić z hurtowym SLP).

Cytat:Dzwoniłem do Della (chcą 100 pln za wysyłkę płyty). Do Microsofta tez zadzwoniłem ale mnie zbyli.

Wszędzie już żądają za nośnik a MS w przypadku systemów producenckich nie jest System Builderem więc nie jest stroną w jakichkolwiek żądaniach - z takimi tylko do producenta bo on staje się gwarantem. Dał kopię cyfrową i możliwość wypalenia. A to że autor tego nie zrobił to jego sprawa.


RE: Dell OEM Windows Home Premium - thermalfake - 29.11.2015 20:15

Brak zaangażowania ze strony autora więc zamykamy wątek.