Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Format Win7 32bit na Sony Vaio - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Format Win7 32bit na Sony Vaio (/format-win7-32bit-na-sony-vaio-47384-t)



Format Win7 32bit na Sony Vaio - Calmin - 27.09.2015 21:18

Więc tak, mam laptop SOny Vaio z zainstalowanym Win7 32 botowym, ponieważ źle działa chciałem zrobić mu formata. Skonstatowałem jednak, że nie ma zapisanej nigdzie na dysku kopii zapasowej oryginalnego czystego systemu WIndows. I mam w związku z tym pytanie:

Mam na płytce Win7 64 bit (oryginalny) do swojego PC, czy mogę zrobić formata tą płytką i potem zainstalować WIn7 z płytki i przy instalacji wprowadzić kod kopii zapasowej nie mam?

Jeżeli nie, to w jaki sposób mogę zrobić formata na tym lapku?


RE: Format Win7 32bit na Sony Vaio - thermalfake - 27.09.2015 21:35

Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie czy nadal klucz produktu na certyfikacie COA jest w całości czytelny. Jeśli nie to trzeba zrobić backup aktywacji np tym http://joshcellsoftwares.com/products/advancedtokensmanager
Następnie postawić czysty system nie podając klucza i przywrócić zarchiwizowaną aktywację.
O ile klucz jest czytelny to wystarczy postawić system z innego nośnika ale od tej samej wersji (nie istotna architektura czy x86 czy x64), wpisać tenże klucz i aktywować online. Klucz uprawnia do aktywacji x64 / x86 niezależnie od tego co się kupiło.
Trzeci przypadek kiedy nie ma już klucza produktu - wtedy pozostaje odpłatne zamówienie recovery u producenta albo zakup nowej licencji.


RE: Format Win7 32bit na Sony Vaio - Calmin - 29.09.2015 19:02

Ok, udało się przeinstalować z innej płytki, klucz do Win przepisałem z pleców lapka i wszystko ładnie działa.

Do zamknięcia Cwaniak