Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? (/stara-gra-jak-uruchomic-na-palecie-kolorow-16-bit-4729-t)



Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? - jabu70 - 22.02.2010 22:25

Cześć wszystkim
Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże, ale po kolei:
Jestem w posiadaniu od "wieków" gry - platformówki dla dzieci o nazwie LOMAX - moje starsze dziecko, a teraz też młodsze bardzo lubią tą grę i chcą teraz też grać w nią na moim W7 64-bit... (owszem ja czasami też)
1. gra wymaga palety kolorów 16bit - i to jest jej minus i mój problem (na XP-ku wytłumaczenie dzieciom jak to zmienić nie było skomplikowane i złapały szybko o co chodzi)
2. ok wszystko się da zrobić w miarę bezpiecznie jak jest tata w domu i dostanie się do ustawień monitora i przestawi na 16 bit, ale nie chciałbym aby w czasie mojej nieobecności robiły to same (wiadomo dlaczego)
3. w opcjach "uruchom jako" można ustawić ale paletę 256 kolorów - to już przesada i nie za fajnie wtedy gra sama w sobie wygląda i się w nią się gra też nie najlepiej
Moje pytanie(a) brzmi(ą):
- jest jakiś sposób na stałe ustawienie pod W7 wyłącznie dla tej gry palety kolorów 16bit?
- jest może jakiś emulator palety kolorów 16 bit który można dla tej gry byłoby ustawić?
a może jest jakieś inne rozwiązanie?

Czekam na propozycję, podpowiedzi, może ktoś z Was ma jakiś pomysł.


RE: Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? - Driver - 26.02.2010 10:25

Aż mnie to zaciekawiło i znalazłem chociaż jest to trudniejsze niż na XP
Prawy przycisk myszy> Rozdzielczość ekranu>Ustawienia zaawansowane>Zakładka Monitor i kolory z True Color 32 bit na High Color 16 bit. Miłego grania! Cwaniak A do gry na stałe? Nie wiem, chyba się nie da :/


RE: Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? - Dzejkop - 26.02.2010 13:32

(26.02.2010 10:25)omen96 napisał(a):  Aż mnie to zaciekawiło i znalazłem chociaż jest to trudniejsze niż na XP
Prawy przycisk myszy> Rozdzielczość ekranu>Ustawienia zaawansowane>Zakładka Monitor i kolory z True Color 32 bit na High Color 16 bit. Miłego grania! Cwaniak A do gry na stałe? Nie wiem, chyba się nie da :/

Może plik .bat który by uruchamiał grę, przestawiając paletę na 16bit?
Ja też nie mam pomysłu, a plików .bat pisać nie umiem.


RE: Stara gra - jak uruchomić na palecie kolorów 16 bit? - jabu70 - 01.03.2010 20:37

Cześć, widzę, że niestety nie ma "super" łatwego (patrz. prostego) uruchomienia tej gry w takiej konfiguracji. Nic trzeba to "przeżyć" i robić to "na piechotę". Ale swoją drogą szkoda, że w trybie zgodności jest tylko paleta kolorów 256, a zapomniano i brakuje takiego trybu jak 16 bit, byłoby po sprawie Uśmiechnięty i można byłoby wtedy ustawić grę na stałe w takiej rozdzielczości a pewnie jeszcze kilka takich gier krąży po świecie z takimi "wyśrubowanymi" ustawieniami Uśmiechnięty
Temat chyba trzeba uznać za zamknięty, ponieważ nie ma innego sposobu jak "żmudne" wchodzenia w ustawienia i wprowadzenia zmian dla całego systemu, a nie tylko dla tej gry... szkoda Smutny