Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją z USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją z USB (/problem-z-instalacja-z-usb-47182-t)



Problem z instalacją z USB - piotrek822 - 11.09.2015 15:03

Witam. Właśnie zainstalowałem system Windows 7 przy użyciu PenDrive'a. Wszystko przebiegło gładko. Nastąpił reset systemu. W trakcie uruchamiania po logu Windowsa wyświetla sie komunikat "Trwa uruchamianie usług przez instalatora". I tutaj właśnie występuje problem. Po ok. minucie pojawia się błąd "System Windows nie może uzyskać dostępu do źródeł instalacji. Sprawdź, czy źródła instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację". System wykrywa USB i dane zawarte na nim, ponieważ przy każdym uruchomieniu oferuje mi możliwość bootowania z USB. Dysk i RAM są OK. Nie mam pojecia jak powiedzieć systemowi żeby poszukał w USB :-/


RE: Problem z instalacją z USB - thermalfake - 14.09.2015 21:49

Jaki to konkretnie sprzęt ? Pendrive wkładany do portu USB2.0 ? Czym robiona instalka na penie ?
Użyj Microsoft CD DVD Download Tool na jakimś ciut większym pendraku min 8GB bo bbyć może na 4GB z jakichś powodów brakuje mu miejsca. Być może logi robione podczas instalacji by coś powiedziały - wrzucałem wiele razy informacje więc poszukaj na forum.