Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Migający ekran lub zawieszenie po wgraniu sterowników grafiki płyta główna 980DE3/U3S - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Migający ekran lub zawieszenie po wgraniu sterowników grafiki płyta główna 980DE3/U3S (/migajacy-ekran-lub-zawieszenie-po-wgraniu-sterownikow-grafiki-plyta-glowna-980de3-u3s-46947-t)



Migający ekran lub zawieszenie po wgraniu sterowników grafiki płyta główna 980DE3/U3S - iroger - 22.08.2015 21:37

Witam jestem nowym aktywnym użytkownikiem tego forum, chociaż czasem tu zaglądałem w poszukiwaniu gnębiących mnie problemów z systemem to tym razem nie znalazłem odpowiedzi w już istniejących wątkach. Problem dotyczy nowego komputera z płytą główną Asrock 980DE3/U3S3 R2.0. Po instalacji Windows 7 SP1 system widzi tylko standardową kartę grafiki i ekran działa normalnie (to znaczy jak zwykle na standardowej), ale kiedy aktualizuję sterowniki monitor już na etapie logowania zaczyna migać, czasem muszę ponownie wpisywać hasło zwykle kończy się zawieszeniem. Jeśli zadziała, to filmy i gry zatrzymują się i przyspieszają, a w końcu i tak zaczyna migać i albo mam na czarnym ekranie tylko kursor myszy albo nic. Problem występuje na różnych grafikach sprawdzane Palit Geforce GT 730 2GB DDR3 oraz Asus EAH 4850/HTDI/512M/A. Nie podaję zasilacza, pamięci i dysku bo podmieniałem z kilku działających komputerów. I ciekawostka identyczne objawy są na Windows 8.1 i Windows 10. Jedyna różnica to taka, że na tych systemach problem występuje z większą częstotliwością.
Stawiałem systemy kilka razy i nawet jak na początku było OK to po kolejnym uruchomieniu problem wracał.
Czy przyczyną może być jakiś problem z płytą główną lub ustawieniami BIOS, co mogę sprawdzić i na co zwrócić uwagę?
Zastanawiam się czy mogę w jakiś sposób zablokować przydzielanie części pamięci RAM do grafiki, systemy przydzielają 2GB przy włożonych 8GB.
Może gdzieś tu tkwi problem?
pozdrawiam
Iroger


Miga ekran lub zawieszenie po wgraniu sterowników grafiki płyta główna 980DE3/U3S - SebaKomp - 23.08.2015 10:00

Wywal te stery i wgraj je za pomocą SlimDrivers.

Pozdrawiam,
SebaKomp