Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja Windows 7 home premium 64 zawiesza sie na "Instalacja aktualizacji" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja Windows 7 home premium 64 zawiesza sie na "Instalacja aktualizacji" (/instalacja-windows-7-home-premium-64-zawiesza-sie-na-instalacja-aktualizacji-46740-t)



Instalacja Windows 7 home premium 64 zawiesza sie na "Instalacja aktualizacji" - kubsonow - 10.08.2015 13:10

Cześć wszystkim,
Jestem (nie)szczęsliwym posiadaczem Windows 7 który zakupiłem pare dni temu przez sklep internetowy - tutaj jego opis : System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL DVD OEM (GFC-02737)

Z wielkim usmiechem i zaangażowaniem zabrałem się za instalowanie świeżo zakupionego komputera w wyżej wymieniony system operacyjny lecz instalacja zawiesiła się na etapie "instalacja aktualizacji" pozostawiłem tak komputer na 3 godziny i dalej to samo

Niżej zamieszczam zdjęcie ekranu, który zawisł w tej postaci i nie bardzo ma ochotę sie jak kolwiek zmienić

[Obrazek: 8d92c0a50c5d6695gen.jpg]


I teraz pytanie co z tym moge zrobic, żeby windows się zainstalował


RE: Instalacja Windows 7 home premium 64 zawiesza sie na "Instalacja aktualizacji" - thermalfake - 29.08.2015 12:21

Jaka dokładnie konfiguracja sprzętowa, jak obsadzone kości RAM ?
Dysk zupełnie czysty do instalacji czy wyjęty i wcześniej rozpartycjonowany ?
Wykonaj update uefi/bios płyty głównej, firmware dysku ssd (o ile jest). Do instalacji zepnij tylko najpotrzebniejsze rzeczy z jedną kością RAM (powinno wystarczyć na początek), odpiąć dodatkowe karty rozszerzeń, dyski twarde do użycia jako magazyn, grafikę też o ile jest dostępna integra. Wypiąć czytniki, podpięte inne peryferia, wpiąć myszkę/klawiaturę usb (nie zestaw bezprzewodowy) do oznaczonych portów.