Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak sprawdzić dokładną wersje Windows 7 bez możliwości jego uruchomienia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Jak sprawdzić dokładną wersje Windows 7 bez możliwości jego uruchomienia (/jak-sprawdzic-dokladna-wersje-windows-7-bez-mozliwosci-jego-uruchomienia-46697-t)



Jak sprawdzić dokładną wersje Windows 7 bez możliwości jego uruchomienia - Anonim0 - 07.08.2015 14:45

Witam,
więc tak po zabawie w rejestrze system nie chce się uruchomić, nawet tryb awaryjny się nie uruchamia. Mam Windows 7 zgranego na pendrive i chciałem zrobić przywracanie systemu lecz na dysku nie ma jego utworzonego. Kolejny sposób to narzędzie do naprawy systemu lecz tez to nie dało rady. Ostatnim pomysłem było uruchomienie regedit z wiersza poleceń i importowanie ostatniego zapisanego pliku reg, jednak to nie zadziałało wyskoczył błąd przy importowaniu. I teraz mam pytanie do was jak mogę sprawdzić dokładną wersje W7 (uruchomienie wiersza poleceń i wpisanie rev pokazuje tylko wersie Windowsa którego mam na pendrvie) czy jest gdzieś zapisywany plik w którym są zapisane dokładne dane dotyczące Windowsa ?
Pewne jest to ze botowalny windows posiada inna wersje niż tą którą mam na laptopie dlatego nie działa narzędzie do naprawy.


RE: Jak sprawdzić dokładną wersje Windows 7 bez możliwości jego uruchomienia - thermalfake - 07.08.2015 22:45

Najprościej zaglądając do pliku license.rtf w c:\windows\system32
Wydobyć go dowolną dystrybucją livecd i otworzyć, na samym dole tekstu licencji jest EULAID i tam jest zafixowana wersja.

Cytat:Pewne jest to ze botowalny windows posiada inna wersje niż tą którą mam na laptopie dlatego nie działa narzędzie do naprawy.

Mylisz się. Musiał być konkretny powód dla którego narzędzie sobie z tym nie poradziło. Nie ma osobnych WinRE na każdą wersję systemu czy typ licencji. Trzymać się należy tylko architektur systemu x86 lub x64. Ale jak się nie zrobi choćby punktu przywracania przed grzebaniem w rejestrze czy ogólnie kopii zapasowej raz na jakiś czas to ja nic na to nie poradzę bo narzędzie do naprawy rozruchu nie w każdym przypadku załatwi sprawę.