Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
starting windows zamiast trwa uruchamianie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: starting windows zamiast trwa uruchamianie (/starting-windows-zamiast-trwa-uruchamianie-46339-t)



starting windows zamiast trwa uruchamianie - Jerry1000 - 15.07.2015 18:47

Witam. Prawie zainstalowałem świeży system Windows 7. Niestety zamiast powitania po polsku mam po angielsku starting windows zamiast trwa uruchamianie systemu windows. Dlaczego tak jest i jak to przestawić? Nadmieniam, że już byłem w ustawieniach języka, przestawiłem i dalej to samo. Proszę o pomoc.


RE: starting windows zamiast trwa uruchamianie - sherman2409 - 16.07.2015 09:06

Panel sterowania -> Zegar, język i region -> Język -> Ustawienia zaawansowane
W górnej części znajduje się niebieski napis "Zastosuj ustawienia językowe do ekranu powitalnego, kont systemowych...". Po kliknięciu w niego pojawi się nowe okno, w którym kliknij "Kopiuj ustawienia", a w kolejnym na dole zaznacz "Ekran powitalny i konta systemowe" i zapobiegawczo "Konta nowych użytkowników".
Po kliknięciu OK system zastosuje ustawienia i po restarcie powinien być już polski napis przy uruchamianiu. Uśmiechnięty


RE: starting windows zamiast trwa uruchamianie - Jerry1000 - 16.07.2015 14:12

Niestety, próbowałem już tego, zaznaczam te dwie opcje klikam ok ok a potem patrzę i znowu są odznaczone. Nie wiadomo dlaczego samo się odznacza. Restartuje system i dalej po angielsku.
Do tej pory mi się udało dowiedzieć, że system został zainstalowany w trybie UEFI cokolwiek to oznacza. Ale to chyba nic złego??

Może dopowiem, że moja płyta główna to msi b75 ma e-33, procesor i5 3470, karta gtx 660, zasilacz chieftec gps aba 500w, ram 8 gb.


RE: starting windows zamiast trwa uruchamianie - thermalfake - 18.07.2015 16:25

Niech zgadnę - przeróbka obrazu iso wrzuconego do sieci i ściągniętego z torrentów ?
To nie jest zachowanie standardowej instalacji z nośnika PL. Ktoś ten system przerobił wrzucając nakładkę MUI a całość jest wersją angielską.
Proszę pokazać pełny log z Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool.
Kliknąć w guzik Copy i klawiszami ctrl+v wkleić na forum do zniqaczników bbcode.

Cytat:Do tej pory mi się udało dowiedzieć, że system został zainstalowany w trybie UEFI cokolwiek to oznacza. Ale to chyba nic złego??

W trybie UEFI bo oprogramowanie sterujące na płycie głównej to już nie BIOS a UEFI właśnie. Masz styl partycjonowania dysku jako GPT. Druga możliwość instalacji to tryb kompatybilny z UEFI czyli zwany enhanced albo CSM compatible.

Cytat:Może dopowiem, że moja płyta główna to......

Nie ma to nic wspólnego z problemem.