Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
pytanie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: pytanie (/pytanie-46247-t)



pytanie - yankes82 - 08.07.2015 09:08

Witam
MAm dwóch użytkowników w systemie. Administrator z uprawnieniami admina oraz Użytkownik z uprawnieniami użytkownika. Podczas uruchamiania systemu powinien miec dwie ikony z tymi użytkownikami czyli Admin i uzytkownik. I wybor na które konto chce przejsc problem polega na tym, ze ja tych ikon niemam, mimo, ze mam utworzone dwa konta, system sie uruchamia bez zadnego powiadamiania o wyborze uzytkownikow
a


RE: pytanie - thermalfake - 10.07.2015 08:58

Nie są nadane hasła na konta lub włączone jest autologowanie na konkretnego użytkownika.
Uruchamiając przystawkę Konta użytkowników jest możliwość zmiany ustawień.
Klikając w Start bądź Winkey+R i wpisując control userpasswords2 albo netplwiz wchodzimy na zakładkę Użytkownicy i sprawdzamy czy dla każdego konta zaznaczona jest opcja Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Dodatkowo dobrym posunięciem jest włączenie bezpiecznego logowania na zakładce zaawansowane i zaznaczenie Żądaj od użytkowników naciśnięcie klawiszy Ctrl+Alt+del
W rejestrze systemowym w gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon jest jeszcze więcej ukrytych opcji do konfiguracji logowania.