Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zmiana dysku a naklejka starta - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zmiana dysku a naklejka starta (/zmiana-dysku-a-naklejka-starta-46241-t)



Zmiana dysku a naklejka starta - erka321 - 07.07.2015 20:01

Witam przeszukałem już pół neta i nic więc jeśli był taki wątek przepraszam i prosze o podanie linku Uśmiechnięty
Wymieniłem dysk w lapku na nowym poinstalowałem wszystko jednak gdy przyszło do wpisania kodu zauważyłem że naklejka na spodzie lapka jest masakralnie starta widac 4 znaki ( i to nie do końca ).
W desperacji sczytałem klucz Windows Product Key Viewer ale coś mi się zdaję ze to klucz producenta a nie ten z naklejki Smutny bo teraz mam brak licencji BIOS.
Stary dysk oczywiście jeszcze posiadam <<< czy jest jaka kolwiem możliwość odzyskania tego klucza bez kontaktu z window'sem/sprzedawcą lapka.
Wdzięczny za wszystkie pomysły


RE: Zmiana dysku a naklejka starta - Meksyk1968 - 07.07.2015 20:06

Jeśli stary dysk jest sprawny [tylko po co taki wymieniać] i masz na nim Windowsa to musi być
też partycja reocvery na nim.
Można włożyć z powrotem stary dysk nagrać płyty recovery i z nich odtworzyć system na nowym dysku.


RE: Zmiana dysku a naklejka starta - erka321 - 07.07.2015 20:51

Dzięki za szybką odpowiedź. Stary dysk mam ale działa jak by chciał a nie mógł ( stąd wymiana ). Istnieje jakiś inny sposób na odzyskanie klucza ? Nadmienię że nigdy nie wpisywałem klucza z naklejki win był aktywny po kupnie lapka.


RE: Zmiana dysku a naklejka starta - thermalfake - 07.07.2015 22:35

Pisane już dziesiątki razy. Systemy preinstalowane są aktywowane na kluczu zbiorczym SLP - aktywacja lokalna której zabezpieczeniem jest odpowiednio przygotowany bios (slic table). Ten typ licencji to OEM SLP. Klucz SLP jest jeden ogólny dla danego producenta i wersji systemu.
To co zczytasz będzie kluczem SLP różniącym się od tego na naklejce certyfikatu COA. Nośniki recovery robi się zaraz po zakupie a nie odczekuje aż padnie dysk albo zatrze certyfikat.
Na chwilę obecną oprócz przygotowania nośników przywracania zostaje użycie narzędzi backupowych do przeniesienia aktywacji - korzystałem parę razy z tego
http://joshcellsoftwares.com/products/advancedtokensmanager/
Nikt nie da Ci nowego klucza - ani MS bo nie jest stroną w odsprzedanej hurtowo licencji a producent laptopa (System Builder) zaproponuje odpłatnie recovery. Sprzedawca też nie ma nic do tego. System dostałeś dwojako - jako elektroniczna kopia recovery i certyfikat.


RE: Zmiana dysku a naklejka starta - thermalfake - 11.07.2015 08:48

Czy problem już rozwiązany bo logujesz się, zaczynasz nowy temat a nie kończysz starego. System postawiony na legalnym kluczu i aktywowany skoro pytasz się o sterownik w innym wątku ?


RE: Zmiana dysku a naklejka starta - erka321 - 11.07.2015 09:02

Tak temat do zamknięcia. Po rozmowie z firmą Microsoft konsultant w pełni uświadomił mi ze najmadrzejszym ( czas + ewentualne komplikacje) rozwiązaniem jest nowy win Dzięki za odpowiedzi w tej sprawie