Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+--- Wątek: News Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii (/windows-7-przezywa-najlepszy-okres-w-swojej-historii-46158-t)Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii - Portator - 02.07.2015 05:01

Pod koniec lipca na rynku zadebiutuje Windows 10. Producent ma co do tego spore nadzieje, ale bardzo ciekawe czy uda się przekonać do przesiadki na nową platformę użytkowników Windows 7, których liczba osiągnęła właśnie szczytowy poziom.

Net Applications opublikowało najnowsze, pochodzące z czerwca 2015 roku, statystyki dotyczące rynkowych udziałów poszczególnych systemów operacyjnych. Absolutnym dominatorem okazał się Windows 7 właśnie, który osiągnął wynik 60,98% - najwyższy w swojej historii.

Plasujący się za plecami lidera Windows 8.1 może pochwalić się rynkowymi udziałami na poziomie 13,12% i jest to wynik jedynie odrobinę lepszy od leciwego już przecież Windows XP - 11,98%.

I właściwie na tym można by temat zakończyć. Pozostałe wersje systemu Windows, a zwłaszcza Linux i Mac OS nie odgrywają większej roli. Szczegóły znajdziecie jednak na poniższym wykresie.

Statystyki jednoznacznie pokazują, iż Windows 7 cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego zatem, że osoby korzystające z tego systemu, a także z Windows 8 lub Windows 8.1 będą mogły bez opłat przesiąść się na Windows 10 w wersji Home lub Pro (to tylko dwie z siedmiu wersji systemu). Gdyby takiej opcji zabrakło Windows 10 mógłby mieć problemy z szybszym pozyskaniem większej liczby użytkowników, a o to producentowi przecież chodzi.
[Obrazek: systemy-statystyki-czerwiec-2015.jpg]
Źródło: news.softpedia, alexnettm, za: benchmark.pl


RE: Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii - Seba33 - 16.11.2016 17:30

Też jestem zdania, że za szybko wprowadzili Windows 10, Siódemka się super trzymała i takie na siłę wymuszanie aktualizacji do wyższych jest trochę nie fair.


RE: Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii - autor12 - 12.12.2016 14:55

Hmm korzystam Win 7 home premium na 3 kompach lapek stacjonarka do gier i stacjonarka do filmów pod tv.
Wiec na kompie do gier testowałem win 8.1 win10 i za kazdyma razem wracałem do 7 tylkko z 2 powodów.
Na 8.1 w 3 grach były spore problemy w win 10 wogule sie nie odpalaly
i drugi powód to prywatnośc w jednym i drugim raczej kiepsko.Nie przekonuja mnie rózne sposoby na wyałanczanie usług bo nawet przy wszystkich wskazówakach widzi sie róch nałaczu bez właczonej zadnej przegladarki i nawet w porówaniu do Win 7 trensfer jest spory szczególnie uplad
Win 7 tez bez skazy nie jest ale po kilku korekcjach obecnie najlepszy windows czas pokaze moze sie przekonam do innych wersji ale puki co wole starego dobrego Win 7


RE: Windows 7 przeżywa najlepszy okres w swojej historii - taridawn - 13.12.2016 11:46

Siódemka to najlepszy system od czasów XP. Niezawodny, bardzo wydajny. Zadowolony