Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Długi czas oczekiwania na Odśwież pulpit (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Długi czas oczekiwania na Odśwież pulpit (rozwiązany) (/dlugi-czas-oczekiwania-na-odswiez-pulpit-rozwiazany-4606-t)



Długi czas oczekiwania na Odśwież pulpit (rozwiązany) - FilipNigga - 18.02.2010 21:06

Witam wszystkich !
Mam taki problem że gdy wciskam PPM na pulpicie i chcę odśwież to muszę czekać około 2 minuty żeby odświeżyło, tak samo jak otwieram mój komputer to też muszę tyle czekać, każdy program otwiera mi się około 1 minuty, wiem, że to wina windy tzn mojego brata bo coś pogrzebał, ale nie wiem jak to naprawić... Powiedział m,i że chciał dograć kompozycje i od tego się wszystko zaczęło... to mulenie, oraz to, że jak kliknę PPM na "personalizuj" to nawet oryginalnych styli nie mam, wygląda to tak:
[Obrazek: dd7545fb56baf89b.jpg]


RE: odśwież pulpit = 2 minuty :/ - ihatebuffering - 18.02.2010 21:09

Spróbuj zrobić przywracanie systemu lub zrób restart explorer.exe.


RE: odśwież pulpit = 2 minuty :/ - Lalik - 18.02.2010 21:10

Nie wiesz czy brat podmieniał jakieś pliki ?
Wpisz w start cmd kliknij na nim prawą myszka i daj uruchom jako administrator i wydaj polecenie sfc /scannow i enter , przeskanuj komputer zrestartuj myślę, że to pomoże, odzyskiwanie systemu tak jak pisze kolega też powinno pomóc.


RE: Długi czas oczekiwania na Odśwież pulpit - stingear - 18.02.2010 21:19

Odinstaluj sterowniki do graficznej i zainstaluj je ponownie. Nie zapomnij o restarcie pomiędzyUśmiechnięty


RE: Długi czas oczekiwania na Odśwież pulpit - FilipNigga - 18.02.2010 22:26

Dzięki Lalik zrobiłem scan i teraz już normalnie działa Uśmiechnięty)) chociaż sfc mi napisał, że nie może jakiegoś pliku naprawić...
kopii zapasowej systemu nie mam bo ten łeb wyłączył ;/ bo twierdzi, że ma za mało miejsca na dysku
A co do tych plików to widzę, że coś podmieniał, bo na pulpicie mam "Universal Theme Patcher" i jak włączę to jest coś takiego:
[Obrazek: a189ea3fd7e7bbe1.jpg]
czyli nie ma niepatchowanej kopii tego pliku "themeui.dll"