Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brakujące sterowniki i niedziałające pliki exe [Win Vista] - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brakujące sterowniki i niedziałające pliki exe [Win Vista] (/brakujace-sterowniki-i-niedzialajace-pliki-exe-win-vista-45870-t)



Brakujące sterowniki i niedziałające pliki exe [Win Vista] - ywc0132 - 13.06.2015 20:38

Dobry wieczór,

godzinę temu sformatowałem swój komputer i mam problem z zainstalowaniem sterowników. Mianowicie, nie wiem, od których zacząć, gdzie ich szukać i jak sprawdzić specyfikację mojego PC. Na stronie dobreprogramy znalazłem do tego celu aplikację "Drivermax". Po pobraniu i próbie otworzenia pliku - nic się nie dzieje. "Otwieram" kilka razy instalkę i zupełnie brak jakiejkolwiek reakcji. Inne pliki exe działają normalnie. Próbowałem naprawić ten problem apletem FixIt Microsoft'u ale po ponownym uruchomieniu systemu problem nadal dokucza..

Proszę o pomoc


RE: Brakujące sterowniki i niedziałające pliki exe [Win Vista] - thermalfake - 13.06.2015 22:41

Nieco podstawowych informacji o sprzęcie udostępnia systemowa aplikacja msinfo32.exe wpisana np przez okno wyszukiwania po kliknięciu w Start.
Dogłębną specyfikację sprzętu oferuje wiele aplikacji - Speccy, AIDA64, CPU-Z, Sisoft Sandra itp itd.
Jak już będział wiedział co siedzi w środku to wtedy szukaj supportu danego producenta płyty głównej lub laptopa.
Niezależnie czy to jest pecet czy laptop zawsze zaczyna się z grubsza od instalacji chipsetu, potem dodatkowych kontrolerów usb, grafik a następnie całej reszty.
O tych wynalazkach już napisałem dlaczego nie używam o ile sterowniki są dostępne.
Pamiętaj o zaktualizowaniu Visty do SP2.


RE: Brakujące sterowniki i niedziałające pliki exe [Win Vista] - ywc0132 - 14.06.2015 10:16

Dzięki za odpowiedź. Poradziłem sobie.
A co do plików exe, to po prostu Vista zablokowała je dla bezpieczeństwa - wystarczy we Właściwościach odblokować daną aplikację.

Problem rozwiązany.