Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 (rozwązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 (rozwązany) (/sterowniki-plyty-gigabyte-ga-m56s-s3-rozwazany-4579-t)



Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 (rozwązany) - blaskowitz - 17.02.2010 18:26

Witam,
na dniach przymierzam się do zainstalowania Windows 7 Ultimate 32 bit.Obecnie pracuje na XP z dodatkiem Sp3 Posiadam płytę główną Gigabyte GA-M56S-S3 ze zintegrowaną karta dźwiękowa Realtek AL C888 HD Audio (DirectX 9.0 c i sterownik audio 5.10.0.5477) oraz procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+, 2.00 GB Ram .Nie mam bladego pojęcia jakie sterowniki zainstalować do mojej płyty aby była kompatybilna z nowym Windows 7 tak jak do tej pory nigdy nie sprawiała problemu na XP .No ale XP mam oryginalną płytkę z wszystkimi sterownikami wg informacji zgodnymi z Vistą.Wchodziłem na stronę Gigabyte i nie za bardzo mogłem coś znaleźć.
Czy macie jakieś sugestie?
Dzięki za pomoc


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 17.02.2010 18:30

Najpierw jak już będziesz miał Windows go zainstaluj, on sam większość sterowników instaluje i przy twojej konfiguracji raczej nie powinno być większych problemów, po instalacji możesz zainstalować Driver Maxa i postepować wg. porady: aktualizacja sterowników... Myślę że ze wszystkim sobie na bieżąco poradzisz Zacieszacz


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 17.02.2010 21:04

(17.02.2010 18:30)Lalik napisał(a):  Najpierw jak już będziesz miał Windows go zainstaluj, on sam większość sterowników instaluje i przy twojej konfiguracji raczej nie powinno być większych problemów, po instalacji możesz zainstalować Driver Maxa i postepować wg. porady: aktualizacja sterowników... Myślę że ze wszystkim sobie na bieżąco poradzisz Zacieszacz

Dzięki Lalik.Jak tylko zainstaluje Windows 7 dam znać czy poradziłem sobie z twoimi wskazówkami. Ale i tak dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 17.02.2010 21:12

Napisz jak poszło Zacieszacz


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 19.02.2010 01:46

(17.02.2010 21:12)Lalik napisał(a):  Napisz jak poszło Zacieszacz

Witam,
Piękny programik. Zainstalowanie systemu to błahostka. Sterowniki automatycznie się same zainstalowały. Nawet Office 2003 śmiga aż miło. Tylko nie wiem czy to normalne, że użycie pamięci Ram 33-34% przy 2gb to normalne? Na XP tak nie było .Zainstalowałem Avasta najnowszego .Może to z tego powodu .Nie wiem. Po aktualizacji sterów dla płyty głównej, grafiki oraz aktualizacji Windows update niby wszystko ok.T ylko po instalacji Nero 7 wywaliło mi, że jest jakiś problem z Adobe Reader, który był dołączony do instalki programu. Fajnie, że "Siódemka" widzi 2 mój dysk, na którym mam zainstalowanego XP-ka i na odwrót.XP "widzi" partycje i ich zawartość Windows 7. Tego się nie spodziewałem .Miłe...
Nie użyłem na razie tego programiku, który mi polecałeś do aktualizacji sterów. Może w tym momencie nie jest niezbędny.
Pozdrawiam


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 19.02.2010 09:44

Co do ramu to jak najbardziej normalne, Co do avasta jedyne co ci mogę powiedzieć to wpisz sobie w szukajkę na forum avast i zobaczysz ile problemów powoduje ten soft, jak mam być szczera ja go nie polecam, z racji tego że nie mam do niego zaufania, czasem powodował naprawdę poważne problemy z komputerem. Jeśli chodzi o nero nie napisałeś jaką wersją dysponujesz i nie wiem czy jest do końca kompatybilna, być może zainstaluj go jeszcze raz ale w trybie zgodności dla starszych systemów. Pozdrawiam


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - dziki314 - 19.02.2010 16:17

Od instaluj sobie ten Adobe Reader bo on za dużo zajmuje i zainstaluj sobie ten [urln]http://www.programosy.pl/program,foxit-reader.html[/urln]
A efekt jest taki sam, co do Nero zainstaluj sobie Nero 8 Micro.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 19.02.2010 16:31

Lalik - to co proponujesz w zamian Avasta, jaki antywirus na Windows 7 byś poleciła?
dziki314 - zrobię jak mówisz.
Dzięki


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 19.02.2010 21:31

Microsoft Security Essentials lub avira oba sobie świetnie radzą na 7z darmowych oczywiście, sama używam Nortona 2010 i jestem zadowolona.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 20.02.2010 00:52

(19.02.2010 21:31)Lalik napisał(a):  Microsoft Security Essentials lub avira oba sobie świetnie radzą na 7z darmowych oczywiście, sama używam Nortona 2010 i jestem zadowolona.

Dzięki Lalik. Pomogłaś mi.pzdr


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - slump - 20.02.2010 00:59

Czyli wszystko ładnie. Cieszymy się. Ale proponuje jednak skozaczyć z porady, aktualizacja sterowników zapewne jeszcze bardziej poprawi stabilność systemu.
Jak już będziesz miał stronę z informacja o aktualności Twoich sterowników podaj nam ja a my powiemy czy coś powinieneś zaktualizować.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 20.02.2010 01:14

(20.02.2010 00:59)slump napisał(a):  Czyli wszystko ładnie. Cieszymy się. Ale proponuje jednak skozaczyć z porady, aktualizacja sterowników zapewne jeszcze bardziej poprawi stabilność systemu.
Jak już będziesz miał stronę z informacja o aktualności Twoich sterowników podaj nam ja a my powiemy czy coś powinieneś zaktualizować.

Jasne i oczywiste. Super to Forum.Ciesze się, że mam tą możliwość korzystać .Windows 7 ale i XP to świetne systemy. Swego czasu miałem Ubuntu ale jakoś zatęskniłem z Windowsem i wróciłem .Będę musiał jednak jeszcze spróbować porady Lalik. Nie ma to jak kobieca intuicja. Pewnie ma racje z tym programem do aktualizacji. Do tej pory nie wiem jak zainstalować stery do Realteka-Audio. W XP mam taki fajny panel z ustawieniami. Po instalacji sterów ze strony Gigabyte nie wydaje mi się aby coś się zmieniło na lepiej.
Wielkie dzięki i na pewno się odezwę w kwestii sterowników. Zależy mi na sprawności systemu, najlepiej jak najwyższej. Pewnie będę musiał jeszcze dołożyć z 2 GB Ram. Na razie mam tylko 2.
pozdrawiam


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - War_3_ - 20.02.2010 08:31

Narazie czekamy na info jak poszły instalacje.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 21.02.2010 23:09

Link: [urln]http://www.drivermax.com/driver/drivers.php?computer_id=33BH91PI8BY5WLD1TM9SR5MNRPACN9&iduser=1371610[/urln]


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 21.02.2010 23:11

Uaktualniaj wszystkie nie masz tego dużo, więc szybko ci to zrobi Zacieszacz Na pewno nie zaszkodzi a system będzie zaktualizowany Zacieszacz załóż sobie drugi profil jak ma dwa konta internetowe, powinno to uaktualnić odrazu Zacieszacz


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - slump - 21.02.2010 23:13

W tej kolejności proponuje:
Kontroler hosta Texas Instruments 1394 zgodny z OHCI
Kontroler sieci NVIDIA nForce
Realtek High Definition Audio

2 dziennie możesz pobierać ale Lalik Ci napisze jak to ominąć.

w poradzi masz też napisane o identyfikacji nieznanego sprzętu, upewnij się, że takiego nie posiadasz.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - blaskowitz - 21.02.2010 23:38

(21.02.2010 23:13)slump napisał(a):  W tej kolejności proponuje:
Kontroler hosta Texas Instruments 1394 zgodny z OHCI
Kontroler sieci NVIDIA nForce
Realtek High Definition Audio

2 dziennie możesz pobierać ale Lalik Ci napisze jak to ominąć.

w poradzi masz też napisane o identyfikacji nieznanego sprzętu, upewnij się, że takiego nie posiadasz.

Zaktualizowałem te 2, które mi Driver Max zalecił a w Identify Unknow hardware nie mam nic: [urln]http://www.drivermax.com/driver/identify/identified-hardware.php?iduser=1371610&computer_id=33BH91PI8BY5WLD1TM9SR5MNRPACN9[/urln]


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - slump - 21.02.2010 23:41

No to jutro zaktualizuj ten ostatni i po sprawie. Wszystko masz działające i aktualne. Powodzenia.


RE: Sterowniki płyty Gigabyte GA-M56S-S3 - Lalik - 21.02.2010 23:43

Jeśli masz możliwość utwórz sobie jeszcze jedno konto i uaktualnij ten trzeci, a tego co widać z systemem powinno być wszytko w porządku, sterowniki jak najbardziej aktualne Zacieszacz teraz tylko korzystaj, po instalacji możesz driver maxa usunąć bądź wyłączyć jego autostart i od czasu do czasu sprawdzać czy nie ma już nowych sterowników. Pozdrawiam