Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Skaner Mustek zablokowany - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Skaner Mustek zablokowany (/skaner-mustek-zablokowany-4563-t)



Skaner Mustek zablokowany - Deron - 16.02.2010 21:23

Witam.
Skanowałem dokument programem IrvanView i podczas połowy skanowania nacisnąłem w programie STOP, laser stanął w połowie długości skanera i nie powrócił do położenia wyjściowego.
Następnie wyłączyłem program IrvanView, zrobiłem restart komputera - skaner dalej jest zablokowany i nie wraca do położenia wyjściowego, ani nie rozpoczął dalszego skanowania.
Uruchomiłem ponownie program IrvanView i nacinałem opcję "Przechwyć (skanuj)" niestety program i skaner nie reaguje. Laser stoi w położeniu środkowym i ani drgnie - silnik stoi.
Odłączyłem skaner od napięcia i komputera, zrobiłem restart komputera, podłączyłem ponownie skaner - i w dalszym ciągu skaner jest zablokowany (laser stoi w środkowym położeniu w połowie długości skanera) i nie powraca, ani nie rozpoczął dalszego skanowania.
Może jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem ?
Skaner to Mustek SkanExpress 6000 P


RE: Skaner Mustek zablokowany - Lalik - 16.02.2010 22:17

Może jakieś uszkodzenie, nic innego mi do głowy nie wpada, wydaje mi się, że po restarcie i wyłączeniu napięcia powinien wrócić na miejsce.
Może wyłącz go na dłużej z zasilania nie masz tam jakiegoś resetu ? Szczerze mówiąc nie znam tego sprzętu Zacieszacz Ale to jedyne co mi wpada do głowy, myśląc logicznie.

ZadowolonyZadowolonyZadowolony Może jakąś blokadę ma ? i przez przypadek zablokowałeś ?


RE: Skaner Mustek zablokowany - Deron - 16.02.2010 22:41

Uszkodzenie ? Zacieszacz
A niby co miało się uszkodzić po naciśnięciu STOP ?
Skaner ładował się ponad godzinę, bo myślałem, że wróci do położenia startowego - ale nic z tego.
Skaner nie posiada żadnego ukrytego przycisku RESTART - jak każdy inny.
Tylko mi nie mów znowu, że mam iść do servisu Zacieszacz


RE: Skaner Mustek zablokowany - Lalik - 16.02.2010 22:48

A co twoim zdaniem sam od siebie się tak zablokował ? Nie pisałam o restarcie tylko RESECIE ZadowolonyZadowolonyZadowolony naucz się czytać Zadowolony


RE: Skaner Mustek zablokowany - slump - 16.02.2010 22:57

Skoro nie ona to ja Ci napiszę ( a nie powiem). Idź do serwisu. Wygląda to na mechaniczne uszkodzenie ( silnik się mógł spalić) albo sprzęt się wysłużył. Skoro nic nie pomaga zabawa z odłączaniem napięcia na to wygląda. Czy skaner reaguje w jakikolwiek sposób? Silnik wydaje jakieś dźwięki? Jeśli nie tylko serwis/gwarancja, no chyba, że sam rozkręcisz, zdiagnozujesz i wymienisz.