Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
uszkodzonyy zawias w laptopie lenovo g570 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: uszkodzonyy zawias w laptopie lenovo g570 (/uszkodzonyy-zawias-w-laptopie-lenovo-g570-45414-t)



uszkodzonyy zawias w laptopie lenovo g570 - pegasus - 20.05.2015 13:49

Witam. W moim laptopie wypadł zawias. Widać to na zdjęciu poniżej. Model laptopa to lenovo g570. Moje pytanie brzmi czy należy teraz wymienić zawias czy obudowę dolną czy obie części?

[Obrazek: 5584448100_1327269279.jpg]


RE: Wypadnięty zawias w laptopie - Nostromo - 20.05.2015 19:32

Tak się składa, że mam ten sam model Lenovo.
Ponad rok temu podobnie wyrwało zawias, rozbierałem obudowę i zauważyłem, że winna jest nakrętka na śrubie zawiasu. Po dłuższym czasie nakrętka samoczynnie się dokręciła i usztywniony zawias wyrwał plastikowe gniazdo mocowania śrubki łączącej obudowę podstawy i pulpitu( śrubkę "wcięło"). Poluzowanie tej nakrętki i naprawa gniazda na krótko poprawiło problem. Po niedługim czasie rozerwało kratkę osłaniającą chłodnicę. Podobnie stało się z drugiej strony.
Zawias jest OK, wadą jest zastosowanie samokontrującej nakrętki
http://e-nobi.pl/upload/images/products/big/Nakretka_6-katna_samokontrujaca_z_wkladka_poliamidowa_M20_MARCOPOL740.jpg
, która nie powinna się obrócić, a jednak się dokręca i wyrywa słabe gniazdo mocowania zawiasu.


RE: uszkodzonyy zawias w laptopie lenovo g570 - thermalfake - 24.05.2015 17:16

Nie tylko nakrętka ale i sama obudowa tzw base tzn plastik z jakiego jest zrobiony to dość łamliwe jest i to nie tylko w G570. Lenovo o tym doskonale wie. Kwestia tego jak intensywnie korzysta sie z laptopa bo takie wady były ujawnianie jeszcze na gwarancji. Taki urok serii IdeaPad. To tańsza półka nie mająca wiele wspólnego z ThinkPadami.
Na zdjęciu niewiele widać - trzeba rozebrać i wtedy ocenić czy potrzebna jest wymiana spodu. Jeśli tak to przy kolejnej wymianie problem i tak powróci. Są serwisy które to połatają w taki sposób aby dobrze działało ale zbyt estetyczne to nie będzie wyglądać.