Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z adresami karty sieciowej. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z adresami karty sieciowej. (/problem-z-adresami-karty-sieciowej-45166-t)



Problem z adresami karty sieciowej. - toom18 - 04.05.2015 12:59

Witam.
Zajmuje się testowanie routerów i mam mały problem.
Czasami trafi się router który ma uszkodzone oprogramowanie, wtedy musze ustawić adresy karty sieciowej znaczy musze wpisać ręcznie adres IP i maskę podsieci. Po wpisaniu i zastosowaniu ustawień przywraca oprogramowanie i po tym musze ustawić wszystko na auto konfigurację dhcp wchodzę we właściwości karty tak jak wcześniej i ipv4 i adresy które były wcześniej przeze mnie wpisane są tak jak by nie wpisane. Po kliknięciu w stan polaczenia widzę jednak że są wpisane. Ale niestety nie mogę ich usunąć. Żeby je usunąć musze wyłączyć kartę sieciowa chwile poczekać włączyć i klikać diagnozuj. W diagnostyce wyskakuje ze protokół dhcp nie jest włączony dla karty sieciowej
Minął miesiąc problem dalej nie rozwiązany.


RE: Problem z adresami karty sieciowej. - thermalfake - 15.06.2015 21:39

Komendy w linii poleceń
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset all
netsh int ip reset all
W tym miejscu już bym zakończył a dalej dopiero gdyby nie skutkowało:
- usunął bieżąca konfigurację interfejsów poprzez wydanie polecenia
reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
Po restarcie odbuduje ją sobie do wartości domyślnych. Najwyżej wejdź jeszcze przed zabiegiem przez regedit do podklucza HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network\Config i go wyeksportuj na wypadek jakby coś poszło nie tak.