Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) (/padajaca-wtyczka-shockwave-jaka-alternatywa-45012-t)



Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) - lejwoda - 26.04.2015 15:54

Od jakiegoś czasu zauważyłem że w/w wtyczka jako jedyna systematycznie pada (wytrzymuje tydzień). Obojętnie jaki system i laptop, i to tak od ok.pół roku.Aktualizacja ustawiona na automat.W tej chwili jest tak że usuwam shockwave i instaluje od nowa (db.programy lub programosy - zalogowany ). I tak w kółko.Problem jest opisany ale głównie dla Chrome a ja mam Firefoxa. Czytałem trochę że to jakiś większy problem dla Adobe. Może jest jakiś zamiennik ( mniej awaryjny ). potrzebuję zwłaszcza na 2 starsze laptopy (Win.7 Ho.Pr.32Bity i XP Ho.Ed.32Bity).
Dzięki.


RE: Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) - sherman2409 - 26.04.2015 16:15

Jest jedna alternatywa, którą opracowuje Mozilla, a mianowicie dodatek Shumway do Firefoksa. Może nie potrafi w pełni zastąpić flasha, ale potrafi np. odtworzyć wideo.


RE: Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) - lejwoda - 26.04.2015 21:44

Dzięki,zainstalowałem rozszerzenie Shumway i wyłączyłem Adobe Flash. Głównie chodzi o video z fcb czy nk. Przetestuję ze 2 dni i dam znać. Ja już chciałem próbować z HTML5 ale Twoje wyjście jest chyba lepsze.
ps.program jest ok na stary lap dla początkujących.(blogi plotkarskie i YTB )nie obsługuje TV i wielu stron z filmami,nie wiem też jak to jest ze stronami dla dorosłych i grami.Ale dobrze że jest konkurencja bo to powoduje że potentaci muszą ciągle ulepszać swoje produkty. Jak jeszcze ktoś miałby receptę na usunięcie flasha to byłbym wdzięczny,bo po różnych próbach została mi już chyba tylko reinstalka.
Dzięki.


RE: Padająca wtyczka shockwave, (jaka alternatywa ?) - lejwoda - 05.05.2015 21:28

Dziękuje. Skorzystałem z Shumway. Jest zrobiony chyba pod Ytb-e ,ale do pierwszych kontaktów z netem jest ok . .Flasha udało mi się odinstalować za czwartym podejściem (bez formatu).
Temat do zamknięcia