Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z rozłączaniem sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z rozłączaniem sieci (/problem-z-rozlaczaniem-sieci-4497-t)



Problem z rozłączaniem sieci - Sykacz - 14.02.2010 12:59

Witam,
Kilka dni temu formatowałem dysk i ponownie instalowałem Windows 7. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, wszystkie aktualizacje i wszystko było ok, aż do momentu gdy zacząłem ściągać pliki. Wtedy pierwszy raz zauważyłem problem. Mam kartę sieciową Linksys WUSB54GCv2-eu oraz router Linksys WRT54GCv3-eu.

Problem polega na tym, że przy ściąganiu plików (np. Blizzard Downloaderem ściągam patche do World of Warcraft, bądź ściągam pliki instalacyjne przez instalkę internetową SolidWorks 2009 SDK) po pewnym czasie kompletnie zrywa mi połączenie z internetem. Gdy próbuję ponownie się połączyć wyskakuje komunikat nieudanego połączenia, gdy robię diagnostykę to zawiesza się na restartowaniu karty sieciowej. Co ciekawe po anulowaniu diagnostyki zawieszonej na restarcie karty sieciowej, podczas zamykania systemu komputer się zawiesza na "Zamykanie systemu..." i muszę go ręcznie wyłączać. Aby internet był ponownie muszę uruchomić ponownie komputer.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że pierwszym moim pomysłem było uśpienie tych urządzeń w trybie bezczynności, więc odznaczyłem w menedżerze urządzeń odpowiednie opcje. Gdy to nie pomogło zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta (wcześniej były z płytki dołączonej do zestawu). Nie pomogło. Później zmieniałem port usb karty sieciowej i dalej to samo...

Przed formatem miałem także Windows 7 i te same urządzenia sieciowe i problemu nie było.
Windows 7 z MSDN AA 32 bit.

Połączenie zrywa czasami po 15 min, czasami po 30 a czasami nawet po godzinie... Najczęściej jak zostawię komputer na ściąganie plików, wracam po jakimś czasie i już nie ma internetu. Jak już wcześniej wspomniałem gram online w World of Warcraft i grając o dziwo nie zrywa mi połączenia, mogę grać kilka godzin i nic.

Czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Czasami nawet internet wyłącza się przy zwykłym przeglądaniu stron... Pomocy.


RE: Problem z rozłączaniem sieci - Irek. - 14.02.2010 13:12

Spróbuj innej przeglądarki ,może jakiś syf.


RE: Problem z rozłączaniem sieci - Sykacz - 14.02.2010 14:06

Ale to nie chodzi o przeglądarkę, poza tym mam Firefoxa.


RE: Problem z rozłączaniem sieci - PanParowka - 15.02.2010 00:13

Możesz się zapozna z moim przypadkiem. Ja również traciłem połączenie sieciowe przy większym ruchu pakietów...

http://windows7forum.pl/windows-traci-polaczenie-z-internetem-lan-pomaga-restart-t-2868.html

Może masz ten sam bug?


RE: Problem z rozłączaniem sieci - HrabiaHodon - 19.02.2010 07:43

[...] a ja bym poprosił o logi z routera Uśmiechnięty