Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 10 - internet nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Windows 10 - internet nie działa (/windows-10-internet-nie-dziala-44821-t)



Windows 10 - internet nie działa - skoroszewska - 13.04.2015 19:03

Postawiłem Windows 10 x64 Build 10041 na maszynie wirtualnej VMPlayer (przydzielone 2 rdzenie z i5-4690K, 4GB RAM oraz 60GB miejsca na dysku). Niestety nie działa mi internet.
Mam zewnętrzne urządzenie TL-WN723N, ponieważ moja płyta główna nie ma wbudowanego WiFi. Przełączyłem urządzenie do wirtualnego hosta, zainstalowałem sterowniki z płyty, normalnie połączyłem się z routerem, pokazuje mi, że mam internet, ale niestety w praktyce połączenia nie ma.
Odinstalowałem program z płyty i pobrałem z internetu nowsze sterowniki pod m.in. Win8. Niestety program po uruchomieniu w ogóle nie znajduje podłączonego urządzenia.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo połączenie przez Ethernet byłoby dla mnie bardzo kłopotliwe, m.in. dlatego, że elektryk ułożył uszkodzony kabel...


RE: Windows 10 - internet nie działa - GamerPL - 13.04.2015 19:12

Po pierwsze nie z płyty...
Jak masz player>manage>install vmware tools i to jest cała filozofia


RE: Windows 10 - internet nie działa - skoroszewska - 13.04.2015 20:53

(13.04.2015 19:12)gamerpl napisał(a):  Po pierwsze nie z płyty...
Jak masz player>manage>install vmware tools i to jest cała filozofia
Zainstalowanie VMWare Tools było 1. rzeczą, jaką zrobiłem po uruchomieniu systemu.
Poza tym jak pisałem wyżej - sterowniki ściągnięte z internetu w ogóle nie wykrywają urządzenia.


RE: Windows 10 - internet nie działa - GamerPL - 13.04.2015 21:01

Właśnie nie bo vwmware emuluje inne urządzenia. Teraz wskazuje to na błędną konfiguracje karty sieciowej


RE: Windows 10 - internet nie działa - irocket - 13.04.2015 21:01

To, że nie wykrywają, to się nie dziwię, skoro maszyna nie ma bezpośrednio dostępu do urządzenia. Spróbuj poszukać w ustawieniach maszyny tryb pracy wirtualnej karty sieciowej (np NAT, Bridged, itp). Nie wiem jak to w VMWare jest, osobiście wolę VirtualBoxa.