Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Po zakończonej instalacji system nie włącza się - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Po zakończonej instalacji system nie włącza się (/po-zakonczonej-instalacji-system-nie-wlacza-sie-44805-t)



Po zakończonej instalacji system nie włącza się - CRAFT - 11.04.2015 16:17

Sytuacja jest następująca, mam samsung'a np530u3b-a03pl
Sformatowałem dysk i zainstalowałem nowego Windowsa z pendrive. Kiedy instalator kończy instalacje i dochodzi do momentu "ponowne uruchomienie" uruchomić się już nie chce. Wyskakuje dziwny obraz, jakby ciągle piszący się wiersz z jednym poleceniem. Odpalając go z instalatora wszystko działa. Ilekroć bym nie powtarzał instalacji za każdym razem identycznie.


[Obrazek: ef237e541820.jpg]


RE: Po zakończonej instalacji system nie włącza się - thermalfake - 11.04.2015 20:11

Nie masz przypadkiem dociśnięty któryś klawisz albo wręcz zwarcie ?
Z tego co widać zapętlony komunikat missing operating system więc dla niego hdd jest nieosiągalne w tym momencie do rozruchu.
Ustaw sobie domyślnie bootowanie z dysku w biosie a instalator odpalaj z boot menu po wciśnięciu Esc podczas startu. Po Pierwszym etapie instalacji kiedy restartuje wyjmij pena.


RE: Po zakończonej instalacji system nie włącza się - CRAFT - 12.04.2015 22:59

Przed instalacją wszystko normalnie funkcjonowało, więc klawisze nie powinny powodować problemu, zwarcie tym bardziej.
Próbowałem, nadal to samo.

Wcześniej windows startował normalnie, nie ustawiałem w biosie nic poza boot'owaniem.
Później przywróćiłem do początkowych, trochę kombinowałem, nadal bez skutku.

W tym laptopie jest dwa dyski, hdd i ssd. SSD ma 14 gb i służy w sumie jako pomoc, bufor co kolwiek by nie było system się na nim nie zmieści. więc instaluje go na hdd. Chodzi o to, ze przy wskazaniu dysku do instalacji on jest jako "dysk 0 partycja 1" a hdd "dysk 1 partycja 1" Czyli tak jakby ssd miał pierwszeństwo. Może być tak, ze zamiast z hdd, komputer chce załadować system z pustego ssd ?
W opcji boot jest tylko hdd + na pierwszym miejscu


RE: Po zakończonej instalacji system nie włącza się - CRAFT - 13.04.2015 14:43

SSD pierniczyło całą sytuacje, problem rozwiązany