Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników (/menadzer-zadan-nie-zapamietuje-wszystkich-uzytkownikow-44784-t)



Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - bos - 10.04.2015 09:05

Hej wczoraj zauważyłem ze wchodzę w manager zadań i nie widać procesów wszystkich użytkowników a jak kliknę znaczę by było widać to do puki nie zamknę okna menadżera jest ok, potem nie. Tak samo z oczyszczaniem dysku, a na awaryjnym ok jest. Nie wiem czym to spowodowane i czy da się to zmienić bez formata

Podaje screny z tym problemem

[Obrazek: 827bad90a83efe73gen.jpg]

[Obrazek: ffad8b391ce406b9gen.jpg]


RE: Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - thermalfake - 11.04.2015 22:44

Czyżby UAC jest włączone Zacieszacz dlatego i aplikacje te nie uruchamiają się z podniesionymi uprawnieniami administratora ?
Gdyby nie interesowało cię wyłączenie tego feature'a - osłabia bezpieczeństwo systemu to problem task manager'a można załatwić poprzez to rozwiązanie
http://www.sevenforums.com/tutorials/10499-task-manager-create-elevated-shortcut.html

Cytat:It is because of UAC. Viewing all processes requires elevated permissions (since it allows you to affect user accounts other than your own). Since elevation can require credentials or prompting, it's unable to open automatically. It's a security feature, basically. You can run with UAC off, but that introduces other risks and may or may not be worth it.



RE: Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - bos - 12.04.2015 18:52

Dodam ze UAC od porządku po formacie miałem od razu i ok było kilka dni temu jak w poprzednim poście się stało dzięki za info mi nie chodzi o zrobienie skrótu do menadżera a by w nim po kliknięciu opcji pokaz wszystkim użytkowników procesy by pamiętał te opcje jak i czyszczenie systemu odrazu z opcjami administratora uruchomiły się ale podany opis stronę sprawdzę


RE: Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - thermalfake - 12.04.2015 20:30

Cytat:Dodam ze UAC od porządku po formacie miałem od razu i ok było kilka dni temu jak w poprzednim poście się stało

Jeszcze raz i z sensem pisz - czy kontrola rodzicielska UAC jest wyłączona ?


RE: Menadżer zadań nie zapamiętuje wszystkich użytkowników - bos - 12.04.2015 22:13

więc UAC zaraz świeżo po zainstalowaniu od nowa Windowsa wyłączyłem i nic nie było źle a ostatnio podanych screenu mam ze nie pamięta użytkowników w managerze po kliknięciu ppm pasku wybieram uruchom menadżera zadań i jest jak na screenie