Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
GG a płynność animacji okien w Windows 7. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: GG a płynność animacji okien w Windows 7. (/gg-a-plynnosc-animacji-okien-w-windows-7-44750-t)



GG a płynność animacji okien w Windows 7. - Rostov - 07.04.2015 11:42

Przez kilkanaście lat byłem użytkownikiem GG. Miałem po drodze kilka przygód z innymi komunikatorami, ale jakoś zawsze wracałem do punktu wyjścia. Do niedawna, kiedy to GG wkurzyło mnie najnowszą aktualizacją, po której postanowiłem na stałe przejść do konkurencji. Ale do rzeczy.

Jeszcze użytkując GG, zauważyłem, że dopóki ten komunikator nie zostanie włączony, to płynność animacji okien (np. Firefoxa) jest mniejsza. Najlepiej widać to podczas minimalizacji okna jakiejkolwiek aplikacji do paska. Przy włączonym GG okno płynnie minimalizuje się do paska. Przy wyłączonym minimalizuje się jakby w "trybie stroboskopowym". Tzn. proces minimalizacji okna trwa ok. pół sekundy, ale wyraźnie widoczny jest wędrujący stopniowo przez cały ekran pasek tytułu. Przy włączonym gg efekt ten jest niewidoczny, a minimalizowanie przebiega niezauważalnie.

Stąd moje pytanie, dlaczego tak się dzieje? Jaki wpływ ma GG na płynność animacji okien w systemie Windows?