Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Dziwna, niezidentyfikowana aktualizacja. Czy chodzi o Usługi pulpitu zdalnego? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Dziwna, niezidentyfikowana aktualizacja. Czy chodzi o Usługi pulpitu zdalnego? (/dziwna-niezidentyfikowana-aktualizacja-czy-chodzi-o-uslugi-pulpitu-zdalnego-44546-t)



Dziwna, niezidentyfikowana aktualizacja. Czy chodzi o Usługi pulpitu zdalnego? - kaszztan - 22.03.2015 12:33

Cześć. Na początek przepraszam wszystkich, jeśli to zły dział.

Kilka dni temu wyłączyłem komputer, a tu ukazał się wpis nt. konfigurowania systemu Windows. Zdziwiłem się, bo nie miałem żadnego monitu o dostępnej aktualizacji. Odpalam kompa ponownie, a tam druga część konfiguracji. Gdy już się zalogowałem, to włączyłem historię aktualizacji by sprawdzić.Nic tam nie było. Zdziwiony odpaliłem więc przywracanie systemu, a tam dwie pozycje, jedna po drugiej w ciągu sekundy: Usuwanie pakietu językowego, a potem Automatyczny punkt przywracania. Sprawdzam programy zależne, a tam jakieś Usługi pulpitu zdalnego firmy Microsoft (Printer) 06/21/2006 6.1.7601.17514. O co chodzi? Szukałem w googlach, ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia o co tu chodzi. Czy to ta usługa się zainstalowała czy to było coś zupełnie innego?

Zauważyłem, że mniej więcej od tego czasu nieraz komputer dłużej się zamyka, wyskakuje czasem też okienko o oczekiwaniu na zamknięcie programu (ale nie widać jakiego).


Myślałem że to jakiś robak, ale robiłem skan antywirusem, Malwarebytesem oraz ADWcleanerem i nic nie znalazłem.


RE: Dziwna, niezidentyfikowana aktualizacja. Czy chodzi o Usługi pulpitu zdalnego? - thermalfake - 24.03.2015 23:14

Cytat:Zdziwiłem się, bo nie miałem żadnego monitu o dostępnej aktualizacji.

To już zależy jak usługa Windows Update jest skonfigurowana. Na pewno masz ustawioną ręczne pobieranie i instalację ? Pokaż ustawienia.

Cytat:Gdy już się zalogowałem, to włączyłem historię aktualizacji by sprawdzić.Nic tam nie było.

Cała dokładna historia znajduje się w pliku c:\windows\windowsupdate.log
Do tego to co robił system jest w dzienniku zdarzeń - c:\windows\system32\winevt\logs\system.evtx


Cytat:Zdziwiony odpaliłem więc przywracanie systemu, a tam dwie pozycje, jedna po drugiej w ciągu sekundy: Usuwanie pakietu językowego, a potem Automatyczny punkt przywracania. Sprawdzam programy zależne, a tam jakieś Usługi pulpitu zdalnego firmy Microsoft (Printer) 06/21/2006 6.1.7601.17514. O co chodzi?

Zapewne chodzi o to

[Obrazek: 2drtj48.jpg]

Nic się nie zainstalowało. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem komunikaty - sterownik tychże usług z wersji polskiej zostanie zastąpiony wersją angielską - widać to po nazwach usług bo w tłumaczeniu jest to identyczne.

Cytat:Zauważyłem, że mniej więcej od tego czasu nieraz komputer dłużej się zamyka, wyskakuje czasem też okienko o oczekiwaniu na zamknięcie programu (ale nie widać jakiego).

W informatyce nie ma pojęcia "mniej więcej". Od tego momentu czy przed ?
Logi z procesu zamykania też się zapisują - c:\windows\system32\winevt\logs\Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance%4Operational.evtx
Otwierając normalnie dziennik zdarzeń (eventviewer.msc) i przejściu do Dzienniki aplikacji i usług -> Microsoft -> Windows -> Diagnostics Performance -> Działa po przesortowaniu id od 200 wzwyż (te zapisują informacje odnośnie procesu zamykania) dostaniemy bardziej klarowną sytuację.
Dodatkowo trzeba by było wykonać do analizy trace'a z zamykania.
Zainstalować Windows Performance Kit -> http://www.msfn.org/board/topic/146919-install-the-windows-performance-tool-kit-wpt/
Wykonać logi etl dla shutdown'a - w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora
xbootmgr -trace shutdown -noPrepReboot -traceFlags BASE+CSWITCH+DRIVERS+POWER -resultPath C:\TEMP
W podanym folderze znajda się pliki do spakowania i wysłania na josting do analizy


RE: Dziwna, niezidentyfikowana aktualizacja. Czy chodzi o Usługi pulpitu zdalnego? - kaszztan - 25.03.2015 09:42

Niestety brat dorwał się do "naprawy" i "naprawił" robiąc format dysku... Temat do zamknięcia.